Афганістан вчив! Афганістан карав! Афганістан випробовував!

Будь-яка війна – це катастрофа для людства. Вона нехтує найбільшою цінністю на землі – людським життям.

В народну пам’ять глибоко врізалася неоголошена афганська війна, відгомін якої ми відчуваємо й досі. Вона чорним смерчем пронеслася над просторами України, зачепила переважно прості родини робітників і селян, які віддали своїх, часто єдиних, синів до армії, не відаючи, через яке пекло їм доведеться пройти.

В цьому році виповнюється 31 рік з дня виводу радянських військ з Афганістану. Щоб вшанувати тих, хто поліг в афганських ущелинах і пошанувати тих наших людей, яким пощастило повернутися до рідного дому на літературно-музичний відео фактаж «Афганістан вчив! Афганістан карав! Афганістан випробовував!» до бібліотеки-філії №10 завітала учнівська молодь ЗНЗ №10.

Ведуча заходу зробила короткий екскурс в історію, щоб нагадати присутнім про причини війни в Афганістані, передумови, що викликали початок збройного конфлікту. У своїй розповіді вона коротко зупинилась на основних етапах військового протистояння, наголосила на тому, які людські втрати понесла Україна за криваве десятиріччя 1979-1989 років. Також, присутні переглянули відеокадри тих страшних подій.

Виконували свій інтернаціональний обов’язок і наші земляки. На захід завітали учасники бойових дій в Афганістані Бредіс Володимир Леонідович, Вовк Сергій Вікторович та Кондрескул Валентин Миколайович. Всі вони пройшли випробування Афганістаном.

Учасники подій своїми розповідями про страшні реалії війни перенесли присутніх в атмосферу вірності військовому обов’язку та доблесті воїнів, що дали присягу на вірність Батьківщині. До глибини душі всіх вразили розповіді про військові будні, в яких було все: і кров, і сльози, і втрата бойових побратимів, і радість, і справжня солдатська дружба і товариська підтримка. Присутні затамувавши подих, слухали спогади воїнів та задавали цікаві питання.

По закінченні зустрічі воїни-афганці звернулись до молоді, побажали їм бути справжніми громадянами та патріотами своєї країни і всім нам мирного неба.

Давайте будемо завжди пам’ятати ветеранів, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну і для кого вона триває й досі: у спогадах, у снах, у думках. Вони на це заслуговують!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.