12

ЛІТЕРАТУРНИЙ КОЛАЖ «ТАРАСОВИЙ СПАДОК»

Ім’я Тараса Шевченка займає особливе місце в історії української культури. Його поетичне слово стало символом боротьби за свободу, правду і гідність українського народу. Творчість Кобзаря й сьогодні надихає, навчає любити рідну землю, мову та берегти національні цінності.

Працівники бібліотеки-філії №8 для юнацтва Олександрійської міської ЦБС підготували для учнів Гуманітарного ліцею літературний колаж «Тарасовий спадок», присвячений 212-й річниці від дня народження Тарас Шевченка. Під час заходу учасники пригадали відомі сторінки життя Кобзаря та дізналися чимало цікавих фактів про його творчість і особистість.

Розпочалася зустріч з інтерактивного завдання «Що мені відомо про Шевченка». Учні кидали кубик із запитаннями та відповідали на них, демонструючи свої знання про життя поета, його мрії, творчість і значення для української культури.

Наступним етапом стала гра «Міф чи факт», у якій команди визначали правдивість різних тверджень про життя і творчість Тараса Шевченка. Завдання допомогло краще пізнати біографію митця та дізнатись маловідомі подробиці з його життя.

Окрему увагу приділили Шевченкові-художнику. Учасники виконували завдання, пов’язане з його автопортретами: розташовували зображення поета у хронологічній послідовності та дізнавалися, у які періоди життя вони були створені. Це дало змогу простежити, як змінювався образ митця разом із його життєвим шляхом.

Органічним продовженням заходу стала вправа «Емоційний Кобзар». Учні читали рядки з поезій Шевченка, передаючи різні настрої та почуття, закладені у його творах.

Літературний колаж став ще однією нагодою звернутися до творчої спадщини Великого Кобзаря, відчути силу його слова та переконатися, що поезія Шевченка й сьогодні звучить актуально і близько кожному поколінню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.