2 квітня – Міжнародний день дитячої книги

Згадаймо своє дитинство! З яким передчуттям чогось казкового ви брали з полиці чергову книжку і занурювалися в читання, не помічаючи нічого навколо!

Дитячі книги – це цілий світ, все найцікавіше і найзагадковіше у світі дітей – з дитячих книжок.

2 квітня обрано Міжнародним днем дитячої книги зовсім не дарма, адже сьогодні – день народження неперевершеного Г. К. Андерсена.

Свято існує з 1967 року за ініціативи та підтримки Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY) – некомерційної організації, що вже понад півстоліття займається літературою для дітей та юнацтва. До переліку функцій Ради входить присудження премії імені Ганса Крістіана Андерсена (раз на два роки), а також обрання ілюстраторів та письменників, які щороку створюють послання та відповідний плакат до дітей усього світу.

Вперше центральна міська бібліотека для дітей відзначає цей день без своїх маленьких користувачів. Все змінила пандемія. Та не дивлячись на все, ми, бібліотекарі, завжди намагаємося бут поруч. Зараз – онлайн. Тож давайте нагадаємо, яке місце займає в нашому житті книга.

А яка радість тримати нову книжку в своїх руках! Читання – це не тільки розвиток почуттів і особистості, але й, перш за все, велике задоволення. Книга супроводжує людину протягом всього життя. Заповнює самотність, сприяє розвитку уяви та є своєрідною «фізкультурою» для мозку.

Важко уявити дитинство без казок Ганса Крістіана Андерсена. Снігова королева, Гидке каченя, Дюймовочка, Русалочка… Кожен знає і любить цих казкових персонажів. У це важко повірити, але письменник не вельми добре навчався у школі та писав з помилками все життя, мав низку фобій та страждав від зубного болю, бо ж вважав, що від кількості зубів у роті залежить його письменницький талант. Більше цікавих фактів про великого казкаря читайте тут: https://znaj.ua/history/u-ce-skladno-poviryty-10-faktiv-z-zhyttya-gansa-kristiana-andersena

А перечитати казки відомого на весь світ данського письменника можна тут: http://andersen.com.ua/ukrainian.html

Читайте, зростайте, розвивайтеся! Карантин не вічний. Ми скоро зустрінемося)))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.