МАСНИЦЯ – ЗУСТРІЧ ВЕСНИ
Зима вже втрачає свою силу, поступаючись першими промінцями весняного сонця. Вітерець несе аромат тепла, а у повітрі витає відчуття пробудження природи. Саме в ці дні українці святкують Масницю – веселе, запашне й щедре свято, що знаменує прихід весни та пробудження всього живого.
Маленькі гості Ліцею №10, 3-А, доєдналися до народознавчої цікавинки «Масниця – зустріч весни», яку в онлайн-форматі провели працівники бібліотеки-філії №10 Олександрійської міської ЦБС.
На початку заходу всі разом знайомилися з давніми обрядами Масниці: чому перший день називають «Зустріччю», що означає «Колодій» і для чого печуть млинці, схожі на маленьке сонце. Діти дізналися, що це свято не лише про веселощі, а й про щирість, дружбу та прощення.
З радістю пограли в гру-руханку «Печу млинці». Неабияке зацікавлення викликав перегляд відео «Масляна – традиції та звичаї», а також маленькі розумники продемонстрували свою кмітливість у розгадуванні загадок та ребусів.
Найбільш зворушливий момент настав наприкінці – спільне звернення до зими. Дітлахи урочисто вигукнули: «Зимонько, прощавай – весну-красну зустрічай!»
Цей захід став справжнім святом єднання, радості та відродження традицій, а також надії, тепла й світла.