Знайомство з веб-порталом електронних послуг Пенсійного фонду України

У багатьох людей літнього віку виникає інформаційна та соціальна ізоляція від суспільства через труднощі в користуванні новими інформаційними технологіями.

Психологи ж упевнені: комп’ютери і всесвітня мережа подовжують літнім людям життя та позбавляють їх самотності, депресії, додають впевненості у завтрашньому дні.

Завдяки безкоштовним курсам комп’ютерної грамотності в бібліотеках міста, люди літнього віку вже мають початкові знання з основ комп’ютерної грамотності, пошуку в мережі Інтернет та спілкуванню в соціальних мережах.

Тому, наступним етапом навчання людей літнього віку, людей з інвалідністю – вільне користування різноманітними електронними послугами, в Центральній міській бібліотеці ім. О.Пушкіна, завдяки Центру «Соціальний органайзер «Усе під контролем», в рамках реалізації проекту «Платформа 3-Д: добра, довіри, досвіду».

Основне завдання Центру – адаптація людей літнього віку, людей з інвалідністю до сприйняття та активного користування он-лайн технологіями.

Завдяки проекту «Платформа 3-Д» навчання в Центрі буде організовано за допомогою інтерактивної дошки – для кращого засвоєння матеріалу та придбано навушники для слабочуючих, які володіють широким діапазоном налаштувань, що дозволить насолоджуватися якісним звуком людям з вадами слуху.

До навчання в Центрі буде запрошено і людей з вадами зору, так як поруч з бібліотекою працюють і проживають люди з вадами зору («Олександрійське УВП УТОС»). Для них обладнано спеціальне робоче місце – «Апаратно-програмний комп’ютерний тифлокомплекс з синтезом мови».

Протягом 2019 року планується проведення циклу тренінгів електронної комунікації для мешканців нашого міста. 25 січня відбувся перший тренінг «Знайомство з веб-порталом електронних послуг Пенсійного фонду України. Процедура он-лайн реєстрації користувача». У проведенні тренінгу взяла участь головний спеціаліст Олександрійського відділу обслуговування громадян, Олександрійське об’єднане управління Пенсійного фонду України Кіровоградської області Світлана Сергіївна Діордіца, яка розповіла присутнім про впровадження сучасних інформаційних технологій в пенсійній сфері та підкреслила, що розвиток дистанційних форм роботи набирає обертів. Коло осіб, які користуються ними, постійно розширюється.

Учасникам тренінгу було продемонстровано функції веб-порталу електронних послуг, надано детальні інструкції щодо користування ними – від створення особистого електронного кабінету до отримання даних з системи персоніфікованого обліку. Бажаючі реєструвалися на веб-порталі Пенсійного фонду України.

Зустріч пройшла цікаво і учасники тренінгу отримали вичерпні, компетентні відповіді на свої запитання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.