Збираємось скоренько, старий Новий рік близенько

З Різдва до Водохреща продовжуються веселі зимові святки − святі дні. Проте кульмінацією є свято Старого Нового року.

І ось наш чарівний Святий вечір переходить у таємничу новорічну ніч.

Старий Новий рік – фраза, не позбавлена певної абсурдності у самій своїй суті: як же так – і старий, і новий водночас? Але саме так воно і є. Кажуть, що саме у цей вечір Новий рік зустрічається зі старим. Старий рік приходить тихо і нагадує нам, хто ми є. Це – наше свято, яке краще було б називати Щедрим вечором. А Новий рік повний сил і наснаги ступає впевненим кроком у майбутнє.

Бібліотекарі Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна підготували та провели шоу-програму «Збираємось скоренько, старий Новий рік близенько», що поєднала в собі казково-містичну фантазію із реальними українськими традиціями: щедруванням, вечорницями, сімейними застіллями та посіванням.

Вважалося, що на Маланки, особливо в Новорічну ніч, тварини розмовляють людською мовою, тому герої свята Зайчик, Ведмедик та Сорока завітали на гостини до героїні новорічних пісень-щедрівок Маланки й всі разом повідали гостям цікаві факти святкування. А гості були особливі – це діти з інвалідністю та їх батьки Громадської організації «Віра». Присутні дівчатка мали змогу заспівати щедрівки, хлопчики вчилися посівати, приказуючи найкращі побажання казковим героям, а потім грали в народні ігри: «Снігова фортеця», «Квачик, квачик, дай калачик», «Рукавичка» «Хлібці Василя і Маланки», «Хто швидше», «Передай м’яч», та розповідали як проводили свята у своїх родинах.

Родзинкою заходу була яскрава Фьека, яка своєю появою в залі, довела існування святкового дива. В кінці свята всіх дітей пригощали смаколиками.

Свято відбулося в рамках проекту «ДоброДій», який підтримано Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та фінансується Європейським Союзом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.