Як спіймати фейк?

Ви чули? Ну ви це чули….?

Дуже часто доводиться нам чути такі питання у повсякденному житті. Десятки медіа, а за ними і групи у соцмережах поширюють чутки різного штибу. Сьогодні слово «фейк» нікого не лякає – воно міцно вкорінилося в нашому щоденному спілкуванні, його можна зустріти у стрічці новин, дописах у соціальних мережах і приватних розмовах.

Але що за звір цей фейк? Звідки він взявся, хто його вирощує і, головне, для чого? Чи потрібно уміти ловити фейки і якої шкоди вони можуть завдати кожному з нас? Про фейк як еволюцію медіа-брехні, про те, як фейки впливають на нашу свідомість та як ними маніпулюють, а також про фейки, які змінили хід історії, 2 грудня, розповіла бібліотекар Центральної міської бібліотеки підопічним Олександрійського міськрайонного центру пробації під час заняття з медіаграмотності «Як спіймати фейк?». Практичні вправи та наочні приклади допомагали учасникам розвивати критичне мислення, застосування якого просто необхідне при споживанні будь-якої інформації, дізнавалися технологію перевірки фотографій за допомогою функції «знайти картинку в Google».

«Тільки через знання і досвід з медіаграмотності можна стати стійкішими до неправдивої інформації, протистояти маніпуляціям і бути сильнішими в умовах теперішньої інформаційної війни» – саме такий висновок зробили присутні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.