Як навчитися розрізняти новини?

Тривалий час нас переконували що, хто володіє інформацією, той володіє світом. Але тепер, коли цифрові та інтерактивні технології комунікації стрімко увірвалися в наше життя, інформацією володіють усі.

Розпізнавати те, про що ми дізнаємося з мас-медіа, декодовувати безкінечний масив щоденної інформації і монтувати з неї нові для себе змісти – це велика майстерність, якою мало хто володіє. Доба, в яку ми живемо, називається інформаційною, а працювати з інформацією ще нещодавно ніде спеціально не навчали.

Тож, працівники бібліотеки-філії №10 вирішили долучитися до Всесвітнього тижня медійно-інформаційної грамотності і допомогти навчитися орієнтуватися в безмежному морі медійної інформації учнівській молоді ЗНЗ №10. Для них було проведено тренінг «Як навчитися розрізняти новини?»

Бібліотекарі навчали учасників тренінгу як компетентно споживати будь-які повідомлення з мас-медіа та розповіли як правильно визначати правдивість будь-якої новини. І, як завжди, все нове краще засвоюється через різноманітні вправи, тому було запропоновано взяти участь в цікавих практичних заняттях.

Найбільше аудиторію зацікавили: гра «Вмій розрізнити», в якій необхідно було, прочитавши текст, визначити до яких новин він належить; цікавою та мотивуючою виявилася он-лайн гра «Медіа-знайка», суть гри полягала в тому, що потрібно пройти певні етапи, надати відповіді на запитання, стати журналістом, створити телепрограму, сайт і газету, дізнаючись при цьому, як працюють медіа і як вони впливають на тебе – споживача інформації. Найбільше захоплення викликала робота із фейковими новинами та фото. Учням було запропоновано зайти на той чи інший сайт, знайти новину, і використовуючи різноманітні посилання, з’ясувати чи фейкова ця новина, чи все ж таки правдива.

Сучасний користувач повинен розуміти, наскільки важливо володіти інформацією, зберігати її, систематизувати і передавати, а найголовніше – критично оцінювати, відрізняючи від пропаганди та маніпулятивної брехні, формувати аргументоване власне бачення подій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.