Відома і невідома Олександрія
Найближчої неділі, 27 травня, усі мешканці нашого міста та його гості відзначатимуть 272- річницю Дня рідного міста.
Долучились до цього свята і бібліотекарі центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна, організувавши 24 травня гру-квест вулицями міста «Відома і невідома Олександрія».
Учасниками квесту стали молоді і спритні семикласники Олександрійського колегіуму, які в ході заходу продемонстрували свою ерудицію, кмітливість, активність, креативність, неабиякі знання історії рідного міста та вміння висловити свою думку щодо перспектив його розвитку. Маршрут прокладено неочікуваними, цікавими місцями Олександрії.
Впродовж кількох годин школярі виконували завдання з орієнтування у місті та перевіряли свої знання з історії.
Де юні олександрійці тільки не побували?! І на площі ім. Л.Попова, і перед Палацом культури «Світлопільський», і у центральній міській бібліотеці ім. О.Пушкіна, і біля міського музейного центру ім. А. Худякової, і на площах Соборна та Героїв Чорнобиля… А ще пройшлись по одній із вулиць старої забудови – Першотраневій – саме тут розташовані найцікавіші будівлі міста: театр, повітова управа, водонапірна башта, пожежна частина з каланчею – своєрідним символом Олександрії вона одночасно виконує і функції годинникової башти), синагога «Бешмедріс» (цей єдиний культовий об’єкт міста, який пережив епоху радянського вандалізму), будинки багатих купців (найцікавіший будинок Піщевича). Заключним етапом стали парк біля міського будинку культури та районної бібліотеки ім. Д.Чижевського.
Вражень було море! Кожна маленька експедиція закінчувалась цікавими знахідками: записками, загадками, віршами, ребусами, які приводили до наступного завдання. Під час квесту, не тільки розгадували таємниці, але й завдяки бібліотекарю дізналися багато нових фактів про рідне місто, про відомих земляків: А. Худякову, І.Шульгу, Л.Попова, Д.Чижевського, С.Піщевича та їх внесок у розвиток Олександрії.
Задоволення отримали всі без виключення, дійшовши висновку, що по-справжньому щасливою є та людина, котра знає і шанує своє коріння. Не можна бути громадянином свої держави, не знаючи її витоків, традицій та звичаїв.
Захід відбувався в рамках проекту «ДоброДій», який підтримано Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та фінансується Європейським Союзом.
Найактивніші учасники квесту були відзначені невеличкими подарунками – книгами.