Вебінар «Медіакритичний підхід до конфліктно-вразливих тем у ЗМІ» від ГО «Запорізька бібліотечна асоціація»

Формування розгалуженої структури інформаційного представництва сучасної бібліотеки ставить бібліотекарів перед необхідністю вивчення специфіки мережевих каналів поширення інформації й освоєння компетенцій професії журналіста.

Тому фахівці методичного відділу центральної міської бібліотеки долучилися до вебінару «Медіакритичний підхід до конфліктно-вразливих тем у ЗМІ» від центру «Вікно в Америку» та ГО «Запорізька бібліотечна асоціація».

Чому така непроста тема вебінару зацікавила саме бібліотекарів? Відповідь проста: саме бібліотеки – важливі суб`єкти медійно-інформаційної освіти, формальної та неформальної, саме бібліотекарі виконують важливу місію по розбудові медійно та інформаційно грамотного суспільства.

Невід’ємною ознакою сучасного етапу розвитку українського суспільства є лавиноподібне зростання осередків конфліктності. За таких умов посилюється роль ЗМІ як каналу вираження суспільного настрою і соціального інституту, що бере активну участь у формуванні громадської думки з усіх актуальних питань.

ЗМІ мають сприяти інтеграції громади, тому дуже важливо, аби кожен член цієї громади не «почувався відкинутим геть». Проте дуже часто на шляху до поєднання стають стереотипи, перешкоджає ефект першого враження, панівні в суспільстві уявлення про ті або інші групи.

Завдання бібліотекарів – навчити членів своєї громади сортувати інформацію, яку надають засоби масової інформації, особливо стосовно конфліктно-вразливих тем (події на сході України, внутрішньо-переселені особи, емігранти, гендерні стереотипи та сексизм, висвітлення міжнаціональних питань, відношення до осіб з інвалідністю тощо).

Про різноманітні форми дискримінації у публічному просторі було надано цікавий та корисний матеріал від тренерів: Наталії Островської, доцентки кафедри журналістики НУ «Запорізька політехніка», та Павла Мірошниченка, доцента кафедри журналістики Запорізького національного університету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.