В пошуках новорічних традицій

З дитинства зима дарує нам відчуття дива, гарний настрій і хороший емоційний заряд на весь майбутній рік.

У народі говорять: «Зима прийшла і свята привела».

І дійсно: взимку майже щодня – свято. У цю чарівну пору, коли сніг вже давно вкрив своєю ковдрою вулиці міста, коли чудернацькі коштовні візерунки прикрашають вікна осель, у нашій країні починається цикл зимових свят, які пов’язані з великою кількістю традицій та народних звичаїв.

Цикл зимових і новорічних заходів розпочався в Олександрійській центральній міській бібліотеці для дітей ім. Ю.Гагаріна 12-13 грудня казковою феєрією «В пошуках новорічних традицій». Бібліотекарі запропонували своїм маленьким друзям справжнісінький зимовий детектив, де поєдналися інтрига, таємниця, розслідування, казкові мотиви, народознавчі традиції народів світу.

В бібліотеці свято: дзвенять дитячі радісні голоси, весела метушня, сяє вогнями новорічна ялинка, лунає музика.

Зимовий детектив — це пригоди казкових героїв Лісовика, Кікімори та креативно-модернової Баби Яги, яка викрала Зоряну квітку.

Малеча одразу долучилась до пошуків і потрапила у вихор святкових розваг. Діти шукали чарівну квітку та в ігровій формі познайомилися з традиціями святкування зимових свят в різних країнах світу.

А далі оплесками та оваціями зустрічали присутні улюблених героїв: сніговика Олафа, покемона Пікачу та дівчинку Пеппі Довгапанчоха. Герої закружляли маленьких гостей у рухливих іграх та естафетах: «Квіткова полянка», «Музичні кеглі», «Прикрась ялинку» , «Швидкі олені»; співали пісні. Полярний пінгвін дядечко Гоша навчив малечу веселому танцю «Пінгвінята».

Це зимове свято, яке тричі проводилося в бібліотеці, відвідали понад 70 дітей та 22 їхніх батьків і вчителів. Серед присутніх були і особливі дітки – це діти з інвалідністю, діти із сімей внутрішньо-переміщених осіб та діти з сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

Не встигли й озирнутися, як на гамір свята завітав і святий Миколай. Він привітав присутніх із прийдешніми новорічно-різдвяними святами і пригостив малечу солодкими подарунками.

Захід відбувся за підтримки міського голови С.К. Цапюка та в рамках проекту «ДоброДій», який підтримано Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та фінансується Європейським Союзом.

Свято, яке організували центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю.Гагаріна спільно з Олександрійським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, подарували дітям купу позитивних емоцій та вражень.

Часу нудьгувати не було! Але на цьому зимова казка в бібліотеці не закінчується… Попереду ще не менш цікаві заходи в грудні 2018 року та січні 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.