Твої права – твоя фортеця

Щоб бути успішним у сучасному суспільстві, потрібно знати свої права та відповідально ставитись до виконання своїх обов’язків.

28 листопада четвертокласники ОНВК (ЗНЗ І-ІІ ступенів №17 – ліцей) відшукували відповідь на непросте питання: «Чи знаємо ми свої права та обов’язки?» під час години спілкування «Твої права – твоя фортеця» в центральній міській бібліотеці для дітей.

Розпочалося коло спілкування з таємничо-чарівної хвилинки. Діти заглянули у Чарівну скриньку, де побачили найцінніший скарб планети Земля – себе. Побували у ролі суддів, оцінюючи вчинки героїв казок.

З правами та обов’язками дітей та наслідками їхнього невиконання ознайомила старший інспектор з ювенальної превенції Олександрійського відділу поліції, старший лейтенант Зраєнко Оксана Миколаївна. Вона дала кваліфікацію різним видам порушень, навела практичні приклади, розповіла про те, до чого призводить неповага до закону та про відповідальність, яка наступає для дітей згідно з законодавством України.

Також з присутніми поспілкувалася фахівець безоплатної правової допомоги Анна Олексіївна Лунга-Лягуша. Обговорювалися питання про права та обов’язки дітей в Україні, про право на освіту та медичне обслуговування тощо. Діти переглянули відеоролик з правової тематики «Права у школі».

За допомогою ігрових ситуацій школярі вирішували проблемні завдання, вчилися розпізнавати порушені права, відповідали на питання літературно-правової вікторини.

Загалом у заході взяли участь 27 дітей, які зрозуміли, що між правами та обов’язками існує тісний взаємозв’язок. На завершення діти реалізували своє право на відпочинок та пограли в ігри «Веселий м’яч», «Олів’є», «Класики».

Захід був проведений в рамках реалізації проекту «Корекційно-розвиваюча студія «Сонячні зайчики», який підтриманий Британською Радою в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.