Цикл заходів з медіаграмотності

«Інформаційна війна», «пропаганда», «фейк», «джинса» – терміни, які стали звичними для більшості українців.

Розібратися з усіма видами медіа (друкованими, графічними, звуковими, візуальними) та різними технологіями маніпулювання свідомістю громадян допомагає медіаосвіта та медіаграмотність. Тож, медіаграмотність – це набір компетентностей, необхідних для активної й усвідомленої участі в житті медійного суспільства. Нідерландські експерти визначили, які ж мають бути компетентності медіаграмотності: розуміння, використання, комунікація, стратегія.

Тож, задля розвитку медіа-здібностей своїх користувачів, працівники бібліотеки-філії №5 підготували та провели цикл заходів в рамках тижня медіаграмотності: для учнів НВО «Олександрійська гімназія ім. Т. Г. Шевченка – ЗНЗ І-ІІ ступенів – школа мистецтв» урок-екскурс «Краще за дискотеки – віртуальні бібліотеки», для молоді ЗНЗ №8 годину інформації «Мережа, яка об’єднала світ», а для людей поважного віку веб-огляд «Інтернет, як джерело одержання інформації».

В ході заходів присутні ознайомилися із поняттями з даної тематики; обговорили важливість медіаграмотного сприйняття інформації; взяли активну участь у виконанні ряду практичних вправ, як «Павутинка», «Зіпсоване радіо», «Що для чого» та інші. Для закріплення завдання учасники отримали домашню роботу – самостійно проаналізувати своє медіаполе, що має назву «Мій Медіапростір». Заходи виявився цікавими і насиченими, а вправа «ЗМІ, як спосіб маніпуляції» став родзинкою зустрічі. Практичні вправи та відео «StopFake: будьте медіа грамотними!» викликали жваве обговорення серед дорослого населення.

Тож, присутні переконались, що медійна грамотність – сукупність навичок і розумінь, які дозволяють людям використовувати, аналізувати, оцінювати і створювати повідомлення в різних видах медіа, жанрах і формах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.