3

Трагедію квітня весь світ пам’ятає

Бог рятує душі, ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС врятували землю й життя, дароване Господом.

12 грудня, напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС працівники бібліотеки-філії №10 організували та провели спільно з ліквідатором аварії на ЧАЕС Радонським Миколою В’ячеславовичем для учнів середнього шкільного віку слайд-перегляд історичних фактів «Трагедію квітня весь світ пам’ятає», який присвячено героям-ліквідаторам цієї страшної аварії.

На початку заходу бібліотекар з дітьми пригадали квітневі події 1986 року, переглянувши відео «Як це було насправді» від каналу Техно ІІ. З нього учасники заходу дізналися що ж відбулось насправді в той час, чому сталася ця найстрашніша атомна катастрофа, що призвело до неї, які її наслідки.

Всі ми з вами чудово розуміємо, що день вибуху четвертого реактора міг би стати останнім днем для України, для нас. Якби не ВОНИ – ЛІКВІДАТОРИ, що кинулися, жертвуючи собою, своїм життям, у вогнище палаючого реактора. Цим самим рятуючи нас.

Хвилюючим був виступ ліквідатора. Спочатку несміливо, соромлячись говорити про свій внесок у ліквідацію аварії, щирими та відвертими словами він розчулив душу кожного учасника заходу.

Тоді, як розповів цей надзвичайно мужній чоловік, на шальки терезів були поставлені життя і смерть. Ті, хто вижив, повезли із зони додому великий сум, душевні страждання і фізичні болі. В найстрашніші часи аварії разом з товаришами був на найнебезпечніших ділянках АЕС, саме тому дуже цікаво, чесно, іноді навіть з деяким гумором, доступно розповів учням про ті трагічні дні, про труднощі, з якими тоді зустрілися ліквідатори.

Діти затамувавши подих слухали його, а потім засипали питаннями, на які Микола В’ячеславович давав вичерпні відповіді.

Наприкінці всі присутні хвилиною мовчання пом’янули тих, хто захистив нашу землю від некерованого атома ціною свого життя.

Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла. Багато з цих людей не дожили до теперішніх днів, задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир та спокій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.