Скажіть життю: «Так»; скажіть алкоголізму: «Ні»

Діти-майбутнє нації, тому їх здоров’я повинно стати чи не найголовнішим об’єктом піклування як суспільства, так і держави.

Разом з тим все більшої масштабності набирає одна з головних проблем сьогодення – споживання дітьми, підлітками та молоддю спиртних напоїв.

Проведення вільного часу переважно з друзями характерно для підлітків. Але якщо підліткова група не об’єднана якоюсь корисною діяльністю, у ній переважає «порожнє» проведення часу нудьгуючих неповнолітніх, то вона стає сприятливим ґрунтом для розпиття спиртних напоїв. Цей процес має вже певний психологічний зміст, символізує (в розумінні підлітків) самостійність і дорослий стан, іноді перше знайомство підлітки оцінюють дуже високо – як «новий стиль життя» або щасливу знахідку. З часом коло можливих приводів, що виправдовують вживання алкоголю, розширюється. Важко уявити собі шкоду, що викликається в підлітка хоча б одноразовим вжитком вина або навіть пива, адже алкоголь особливо активно впливає на організм, що не сформувався, поступово руйнуючи його.

Бібліотекарі бібліотеки-філії №10 не залишилися осторонь цієї масштабної проблеми і спільно з лікарем-наркологом І категорії, комунального закладу «Олександрійський наркологічний диспансер» Турта Л.Б. організували та провели годину вільних думок за участю фахівця «Скажіть життю: «Так»; скажіть алкоголізму: «Ні». Зі спілкування з фахівцем підлітки дізналися про вплив алкоголю на організм людини, про наслідки сп’яніння, також лікар розвіяла багато існуючих міфів про алкоголь, зокрема: знімає втому, покращує сон, допомагає при застуді,зігріває та багато інших.

Також, спільно з бібліотекарем, учні стали активними учасниками Хвилини відвертості ««З ким і в якій ситуації вперше спробували алкоголь?» та Ситуаційної задачі «А як би вчинив ти?».

Всі знають, що алкоголь – це отрута, та як правило, ніхто не замислюється про вплив алкоголю на організм, вважаючи, що якщо вони випивають не надто часто і помірно, небезпека, яку містить в собі алкоголь їх не стосується.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.