Скажемо «Ні!» насильству в сім’ї

Найвищою цінністю будь-якої держави є людина, її життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканність та безпека.

Безпека – є базовою потребою людини. Проте дехто перебуває в небезпеці навіть вдома. Насильство в сім’ї… Здається більш болючих тем просто не існує. Конфлікти й непорозуміння трапляються у будь-якій сім’ї, але інколи вони стають загрозливими для фізичного та психологічного здоров’я людини. Про це не потрібно мовчати, а варто говорити.

З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить Міжнародна акція «16 днів проти насильства», тож в межах даної акції та в межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО», спільно з фахівцем центру БВПД у місті Олександрія А.О. Лунга-Лягуша, працівники бібліотеки-філії №10 провели правовий лекторій «Скажемо «Ні!» насильству в сім’ї». Учасниками заходу стала учнівська молодь ЗНЗ №10.

Що для тебе насильство? Як відрізнити конфлікт від насильства? Чому постраждалі не йдуть від своїх кривдників? Чому люди вчиняють насильство над близькими? – на ці, та багато інших питань сьогодні ми знаходили відповіді. Також, в ході заходу, учні оцінюючи різні запропоновані ситуації перевіряли себе, чи зможуть вони відрізнити сварку від агресії, агресію від насилля. Детально ознайомилися з формами домашнього насильства, які методи покарання існують для кривдників та куди можна звернутися у разі виникнення подібних ситуацій.

Кожен з нас має сказати «Ні! Насильству» у власній родині. Сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому житті, місце, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій дитині, і дорослому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.