Рівність не породжує війну

Толерантність не з`являється з нічого. Пояснити школярам що таке толерантність, розказати про її складові, сформувати моральне уявлення, як потрібно будувати життя в суспільстві – це завдання сучасної бібліотеки.

На Землі повинні дружити маленькі й великі, товсті й худі, білі й чорні, кішки й собаки, дорослі й діти, Африка і Євразія – усі повинні домовлятися між собою. До такого висновку дійшли учасники заходу «Рівність не породжує війну», розбираючись в такому питанні, як толерантність.

Даний захід допоміг познайомити присутніх з поняттям, що характеризує добрі взаємини між людьми; з’ясували з чого починається толерантність та для чого вона потрібна; визначити основні правила толерантності.

Використання різноманітних вправ, а саме «Конверт одкровень», «Дрібниці життя», «Хороші слова», «Чарівна рука», «Мішечок порад», «Квітка толерантності» дали змогу зрозуміти, що у різних людей – різні погляди на життя, різні думки, і ми повинні їх поважати.

Працівники бібліотеки-філії №10 намагалися спрямувати свою розмову з учнями на розуміння необхідності поважати інших, навіть якщо ці інші, що живуть поряд, відрізняються звичками, мовою, традиціями, поглядами. Учасники заходу, а це учні 8-Б класу ЗНЗ №10, мали змогу обговорити потенційні «гострі кути» міжнаціональних відносин, спробували поглянути на них очима своїх етнічних візаві. А, головне, зробили спробу сприймати людство як єдність, де кожен залежить від усіх і всі – від кожного.

На життєвому шляху трапляються різні люди й обставини, і від кожного з нас залежить, чи будуть взаємини позитивними чи негативними, такими, що ведуть до співпраці й злагоди, чи такими, що ведуть до конфліктів і ворожби. Все залежить від нас: чи підійматися вверх, до вершин взаємності, чи опускатися вниз – до погіршення стосунків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.