RAZOM проти насильства
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
У сучасному світі поруч із добром і радістю вистачає місця для жорстокості та насильства: насильства над жінками, дорослими, над дітьми, жорстокості одних дітей по відношенню до інших. Змінити наш світ і зробити його лише добрим за один день не вдасться нікому, але можна принаймні зменшити кількість зла.
З метою попередження проявів жорстокості та насилля серед учнівської молоді працівники центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна провели тематичний захід для старшокласників ОНВК №17 «Вільні від насильства», який посприяв не лише залученню дітей до участі в акції, а й формуванню переконань, що насиллям над іншою особистістю не досягнеш успіху, не реалізуєш своєї мети, не завоюєш довіру та повагу людей.
Фахівець Олександрійського центру правової безоплатної вторинної допомоги Анна Олексіївна Лунга-Лягуша, яка була запрошена на захід, розповіла школярам про широкий спектр прав, обов’язків і відповідальності, який розпочинається з 14 років. Ознайомила з поняттям адміністративного і кримінального права, порадила, куди треба звернутися людині, яка зазнала насильство в сім’ї. Для цього були підготовлені відеоматеріали та презентація, у яких представлено всі види насильства, наслідки та демонстрація соціальних реклам різних країн. Діти уважно слухали, дискутували та вносили своє бачення в причини насильства та його профілактику.
А далі, з метою привернення уваги жителів міста до проблем подолання насильства в сім’ї щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми бібліотекарі та фахівець з права взяли участь у вуличній акції «RAZOM проти насильства» в рамках всесвітньої кампанії «16 днів активізму проти ґендерно-обумовленого насильства», мешканцям міста роздавалися тематичні буклети та браслети.
У знак підтримки боротьби з насильством вулична акція була позначена помаранчевим кольором – саме його протягом останніх років використовують у світі як символ світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок і дівчат.
Бібліотечний захід відбувся в рамках проекту «ДоброДій», який підтримано Міжнародною організацією з міграції та фінансується Європейським Союзом.