“PROMKA”

21 травня в арт-холі Центральної міської бібліотеки ім. О. Пушкіна м. Олександрія відбулося відкриття фотовиставки “PROMKA” – це серія чорно-білих фотографій про події на Промзоні містечка Авдіївки та її захисників, які щодня в нелюдських умовах та під постійними обстрілами виконують свій обов’язок з оборони нашої держави.

Автор світлин – активіст Революції гідності, фотограф, воєнний кореспондент Олесь Кромпляс.

Під час Революції гідності був на Майдані.

У березні 2014 потрапив у кримський полон.

12 червня 2014-го вступив у добровольчий батальйон «Азов». Брав участь у визволенні Маріуполя і боях за Іловайськ. У жовтні 2014 року протягом тижня брав участь у обороні Донецького аеропорту як фронтовий фотограф. Воював у Широкиному й Дебальцевому. Наприкінці 2014 року звільнився з «Азова».

У листопаді 2016-го на тиждень їздив у промзону Авдіївки як фотограф і журналіст, де зробив ці знімки.

«Знімав апаратом 1955 року на чорно-білу плівку. Хотів показати реальне життя воїнів без зайвих кольорів та ефектів. Це допомагає глядачу концентрувати увагу на головному», – говорить сам автор.

Його знімки з Майдану були включені в проект «Майдан. Революція духу» і виставлялися в Українському домі.

Військові фотографії Олеся стали частиною виставки «Донбас. Війна та мир», виставлялися в Києві, Брюсселі, Страсбурзі, Копенгагені, Лондоні, Празі, Загребі, Нью-Йорку, Вашингтоні.

Виставка “PROMKA” експонувалась в багатьох країнах та містах, зокрема: у Варшаві, Лісабоні, Парижі, Женеві, Празі, Цюриху. Україною вона мандрує з 2017 року і вперше потрапила до Олександрії за підтримки депутата Олександрійської міської ради, радника міського голови Володимира Васильовича Дожджаника.

Присутні учасники АТО, військовослужбовці військової частини 2269 НГУ Панагбєєв Олександр та Делієв Андрій поділилися своїми спогадами про перебування на сході України, розповіли про звитягу, мужність наших воїнів у боротьбі з окупантами та терористами.

На згадку про відкриття виставки учні Олександрійської гімназії-інтернату підписали прапор України з найкращими побажаннями для автора Олеся Кромпляса.

Виставка триватиме до 28 травня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.