56

Програми та проєкти

Квітень 2018

Конкурс проектів соціальної дії (ПСД)
за Програмою «Активні громадяни» від Представництва Британської Ради в Україні

“Арт-майстерня для дітей та дорослих”  на базі центральної міської бібліотеки ім.О.Пушкіна. Мета проекту:проведення щотижневих доступних та безкоштовних майстер-класів для громади міста Олександрія; організація виставок готових робіт та благодійних ярмарків. Учасниками майстер-класів стануть усі бажаючі, в тому числі олександрійські родини, спільні заняття батьків і дітей допоможуть знайти шлях до взаєморозуміння, виховувати взаємну повагу до думок, бажань, дій.

Майстер-класи, також, дадуть змогу виявити творчих людей в місті, дати їм відчути можливість зміните власне життя, ставлення до світу та самого себе, сформувати лідерські якості, як талановитої людини, а також подивитися на хобі як на окремий бізнес, який може стати поштовхом до рішення відкрити свою власну справу. Тренінг “Як хобі перетворити на бізнес” дасть практичні поради з підприємництва для бажаючих налагодити бізнес з реалізації своїх виробів.

 Вересень 2017

Конкурс Міжнародної організації з міграції «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» за підтримки Європейського Союзу

Мета проекту: згуртування громади міста для вирішення спільних проблем; залучення до співпраці,  активного суспільного життя,  підвищення культурно-освітнього рівня,  популяризації сімейних цінностей, волонтерського руху та здорового способу життя серед олександрійців; запобігання виникнення конфліктних ситуацій у місцевій громаді.

Цільова аудиторія проекту «ДоброДій» – громада міста Олександрія. Особлива увага приділяється наступним категоріям громадян: діти, молодь, люди середнього та старшого віку; соціально-незахищені групи населення; внутрішньо-переміщені особи;  люди з інвалідністю,  учасники АТО та члени їх сімей.

Завдання проекту:

  • розробка та втілення комунікативної програми для підвищення поінформованості мешканців щодо суспільного життя міста та інформаційна допомога у вирішенні проблем громади;
  • налагодження діалогу між громадою та владою у форматі «круглих столів» та «відкритого мікрофону»;
  • розширення існуючих та створення нових напрямків неформальної освіти та дозвілля для різних груп населення;
  • організація і проведення спільних заходів з популяризації сімейних цінностей;
  • організація індивідуальних консультацій та групових занять для психологічного розвантаження, релаксації та надання безкоштовних психологічних послуг населенню міста, в т.ч. соціально-незахищеним та людям з інвалідністю;
  • залучення та активізація внутрішньо переміщених осіб до організації, проведення та участі в спільних заходах громади;
  • виявлення лідерів з активною громадською позицією та їх навчання;
  • збільшення кількості та забезпечення доступності освітніх гуртків та клубів для різних вікових груп олександрійців;
  • організація спільних туристичних заходів задля підвищення взаєморозуміння,  неформального спілкування, толерантності різних соціальних груп.

Лютий 2016

Конкурс УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»)

Проект направлений на роботу бібліотек ЦБС з популяризації знань про ЄС та європейський вибір України шляхом створення Пунктів європейської інформації для надання інформаційно-просвітницьких послуг мешканцям міста Олександрія. Пункти європейської інформації в бібліотеках будуть мати:

  • пристрої для читання електронних ресурсів та збереження електронної інформації;
  • набір рекламно-інформаційних матеріалів, сувенірів про ЄС та євроінтеграцію до Дня Європи та заходів бібліотек;
  • допомогу у формуванні інформаційних матеріалів про ЄС та євроінтеграцію;
  • доступ до електронних баз даних про ЄС та євроінтеграцію від Представництва ЄС в Україні та інших організацій.

 Травень 2013 р.

Програма «Бібліоміст».
П’ятий  раунд конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету»

25 квітня 2013 р. програма «Бібліоміст» визначила групу українських публічних бібліотек, що пройшли відкритий конкурсний відбір і стали переможцями цього конкурсу. До участі в цьому раунді конкурсу долучилися районні та міські бібліотечні системи та бібліотеки, які перемогли за результатами 1, 2, і 3 раундів цього ж конкурсу, ефективно впроваджують інноваційні бібліотечні послуги, а також змогли залучити необхідне співфінансування.

Олександрійська міська ЦБС за грантовою угодою з програмою «Бібліоміст» отримала 16 комп’ютерів та 5 БФП для 5 бібліотек-філій системи, а також 8 комп’ютерів та іншу необхідну техніку за рахунок співфінансування (від Олександрійської міської ради, спонсорів та меценатів).

Квітень 2013 р.

11 раунд конкурсу проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами, який проводився Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в рамках програми «Бібліоміст»

Проект Рекламної агенції «Бібліо-стиль» Центральної міської бібліотеки для дітей ім.Ю.Гагаріна  був схвально підтриманий конкурсною комісією. Проектом передбачено: створення та реклама нового іміджу дитячої бібліотеки з використанням різноманітного спектру маркетингових інструментів та сучасних інформаційних технологій. Проект охопить декілька напрямків: це і розробка та пошиття фірмового бібліотечного одягу (святкової уніформи); це і ребрендінг фірмового логотипу бібліотеки та оновлення веб-сайту бібліотеки;  декорування території навколо бібліотеки деревами та квітами та створення 3-D малюнків на фасаді бібліотеки; створення релакс-зони та «живого куточку» в Кімнаті казок при бібліотеці. Також, включає цілу низку різноманітних заходів для користувачів, як то рекламний квест та флеш-моб, танцювальні змагання «Dance Battle» в Кіннект-зоні бібліотекита конкурс рекламних слоганів про книгу та читання, майстер-клас з паперо-пластики  та конкурс новелет. Реклама проекту передбачає: виготовлення відеороликів, банерів, календариків та буклетів про бібліотеку.

Жовтень 2010 р.

Конкурс «LEAP-2010: оновлення комп’ютерів і програмногозабезпечення для успішних Інтернет-центрів» Відділу преси, освіти та культури  Посольства США в Україні

Олександрійська міська централізована бібліотечна система за результатами конкурсу стала однією із 22 переможців проекту «LEAP-2010» та отримає грант  на оновлення комп’ютерів для своїх  LEAP- центрів.

Вересень 2010 р.

Програма «Бібліоміст».
Конкурс «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» Ради  міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX).

Олександрійська міська централізована бібліотечна система стала переможцем другого пілоту конкурсу програми «Бібліоміст» і 21 вересня 2010 року отримала 15 комп’ютерів, 4 сканери та 4 принтери для існуючих трьох центрів та на відкриття четвертого Інтернет-центру в Кіровському мікрорайоні міста. Перед отриманням обладнання бібліотекарі ОМЦБС пройшли навчальні курси у регіональному тренінговому центрі на базі Кіровоградської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського.

Обладнуючи бібліотеки комп’ютерами, програма «Бібліоміст» має на меті сприяти розвитку інноваційних бібліотечних послуг, що якнайкраще задовольнятимуть інформаційні потреби місцевого населення, тим самим підсилюючи роль бібліотек як осередку розвитку громади.

2005-2007рр.

Конкурс «LEAP-Connect» та «LEAP-Connect-ІІ»

Фінансування цих проектів дало змогу профінансувати  телекомунікаційне з’єднання двох Інтернет-центрів ще на протязі 2 років.

2003-2005рр.

Конкурс «Інтернет для читачів публічних бібліотек» (LEAP-ІІІ)

З 2001 р. Посольство США в Україні реалізує програму “Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)”, спрямований на покращення поінформованості громадян України та сприяння демократичним перетворенням. У конкурсі проектів взяли участь  публічні бібліотеки усіх регіонів країни; більш як у 100 з них відкриті Інтернет-центри з безкоштовним для читачів доступом до ресурсів Всесвітньої мережі.

Олександрійська міська централізована бібліотечна система стала переможницею  конкурсу LEAP-ІІІ  у 2003 р. і 7 серпня цього ж року відкрито Молодіжний Інтернет-центр в Юнацькій бібліотеці, обладнаний 5 робочими станціями, принтером, сканером.

В рамках реалізації проекту LEAP-ІІІ, на зекономлені кошти та за рахунок власних надходжень – 20 травня 2005 року було відкрито Дитячий Інтернет-центр в Центральній дитячій бібліотеці ім.Ю.Гагаріна. ДІЦ має 5 робочих станцій з підключенням до всесвітньої мережі, принтер та сканер.

Працівники Інтернет-центрів надають допомогу у пошуках інформації, навчають читачів та своїх колег самостійно користуватися електронними ресурсами, готують списки корисних адрес, запрошують на віртуальні уроки, огляди, подорожі мережею Інтернет.

2001-2010рр.

«Мережа громадянської освіти»

В рамках цього проектуу грудні 2001 року при Центральній бібліотеці ім.О.С.Пушкіна булостворено Інформаційно-ресурсний центр. Фінансування центру здійснено за участю Обласної служби з актуальних питань жіноцтва (ОЖІС) та Національного Фонду демократії (США).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.