Програми та проєкти
Жовтень 2020
Три онлайн події в рамках ініціативи «Meet and Code» Організації TechSoup Europe
та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP
Основна мета проєкту – популяризація технологій, програмування та кодування. Виконувалось 3 події: 23 вересня, 6 жовтня та 21 жовтня 2020р. Кожну подію відвідали більше 20 дітей віком від 8 до 18 років; заходи в рамках ініціативи Meet and Code, були безкоштовними для учасників.Кошти виділені на 3 події (по 9 тис. грн. кожна) разом склали 27 тис. грн.
Турнір скретчерів
Турнір з програмування на мові Scratch 2 зі створення власної програми чи сценарію з освоєння Марсу. Учасники події перевірили свої знання з програмування на мові Scratch 2, які отримали в школі, та поглибили рівень володіння інформаційними технологіями.
Вік дітей: 8-10 років. Реєстрація учасників відбувалась онлайн. Призи надіслані поштою.
«CodeFast 3.0 «Грай та програмуй онлайн»
За допомогою гри Minecraft діти познайомились з простими поняттями програмування! Вік учасників: 8-9 років Для реєстрації потрібно було заповнити заявку на Гугл. Форми. Призи надіслані поштою.
Online-турнір з програмування роботів LEGO “Колонізувати Марс”
Дана подія повністю моделювала ситуацію з освоєнням Марсу, оскільки на Марсі немає жодного центру керування, всі дії виконуються дистанційно з Землі. Турнір складався з різних завдань, учасникам потрібно було продемонструвати свої логічні якості та вміння правильно будувати алгоритми для виконання команд роботом. За допомогою декількох веб-камер учасники, попередньо зареєструвавшись,
в реальному часі, одночасно, отримували завдання з програмування. Задача – вирішити проблему якомога швидше. Кожний учасник писав програму для робота на своєму комп’ютері через програму LEGO MINDSTORMS Education EV3 та відсилав її на відповідну поштову адресу. Призи надіслані поштою.
Січень 2020 рік
Студія дизайну та краси «Креатив» за проєктом
«Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги», що реалізувався Українською бібліотечною асоціацією за підтримки Європейського Союзу (програма House of Europe). Бібліотекарі центральної міської бібліотеки міста Олександрії вирішили приєднатися до оголошеного Конкурсу, щоб вдосконалити свої навички щодо створення інноваційних послуг для користувачів з використанням спеціальної методології «Дизайн-мислення для бібліотек». З вересня 2020 року було впроваджено нову бібліотечну інноваційну послугу для розвитку креативних індустрій –
в центральній міській бібліотеці з’явилася Студія дизайну та краси «Креатив», яка працює у повноцінному режим і надає свої послуги безкоштовно.
Робота Студії дизайну та краси «Креатив» триває і в 2021 році, бібліотекарі з радістю дивують усіх бажаючих новими яскравими та доступними майстер-класами від бібліомайстринь та творчих містян. Тож тепер представниці чарівної статі Олександрії отримали можливість навчитися у найкращих майстрів міста декорувати одяг, робити стильні зачіски, прикрашати свій дім різними дрібничками, створеними власноруч, та багато іншого. Нас дуже тішить, що бібліотека поруч саме тоді, коли мешканці міста потерпають від незручностей карантинного режиму, некомфортної погоди, коли формат життя тисне на плечі самотністю, а для когось – і відчаєм.
Жовтень 2019
«CodeFast 2.0 «Грай та програмуй»
Захід «CodeFast 2.0 «Грай та програмуй» організовано для дітей молодшої ланки з сільських шкіл. Діти складали з конструктора LEGO BOOSTробота та програмували його.Наступний етап: за допомогою сайту CodeCombat.com діти мали змогу написати свої програми для керування героєм гри.
Квест «Історія міста через призму програмування» в рамках ініціативи «Meet and Code»
Організації TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP
Учасники Квесту вирішували динамічні задачі з програмування, що мотивувало підлітків до розвитку навчально-пізнавальної активності та встановлення зв’язків між програмуванням та історичними пам’ятками міста.
Липень 2019
Корекційно-розвиваюча студія «Сонячні зайчики» Конкурс проектів соціальної дії (ПСД) за програмою
«Активні громадяни»/Британська Рада в Україні
Діє на базі ЦМБД ім.Ю.Гагаріна для дітей з інвалідністю з 1.07.2019р. Це унікальна можливість для саморозвитку та самореалізації дітей з особливими потребами та дітей, які потребують соціального захисту. Дітей залучають до творчих майстер-класів, голосних читань, лялькових вистав, пізнавально-розважальних заходів з інтерактивними та рухливими іграми, тренінгів, занять з психологом та ін. А їх однолітки вчаться толерантності, поваги та повноцінної взаємодії з такими дітками. Заходи такого плану, як правило, незабутні – використовується яскравий, різноманітний інвентар для ігор, тренінгів, який з’явився в бібліотеці саме завдяки перемозі у конкурсі проектів соціальної дії.
Січень 2019
Квест-кімната «Таємниця фараона».
Конкурс проектів соціальної дії (ПСД)за програмою «Активні громадяни»/ Британська Рада в Україні
Проект впроваджується на базі бібліотеки-філії №8 для юнацтва з 1.01.2019 по теперішній час.
Листопад 2018
Конкурс «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що впроваджується МОМ за фінансової підтримки ЄС
Проект «Платформа 3-Д: добра, довіри, досвіду» – це мульти-функціональний простір для освітніх і культурних ініціатив, адаптований до потреб територіальної громади. Є відкритим майданчиком для різних категорій городян: дітей, молоді та дорослих за для активного інтелектуального дозвілля, комунікації, розвитку творчих здібностей і соціальної активності, особистісного зростання, неформальної освіти. Сутність 3-Д:
- Добро – це сімейні заходи: для дітей і дорослих: родинні свята, майстер-класи, благодійні фестивалі майстер-класів, які будуть проводитись з метою підтримки дітей-сиріт, дітей з інвалідністю;для батьків, що самостійно виховують дітей – акції по збору одягу, іграшок, дитячих речей для підтримки матерів чи батьків-одиначок.
- Довіра – це спілкування зі спеціалістами та однодумцями: для молоді, підлітків та дорослих – Вітальня довіри «Кава та бесіда»; для батьків-одинаків, що виховують дітей – зустрічі з фахівцями, години спілкування з елементами тренінгу.
- Досвід – це неформальна освіта: для дітей і підлітків – Школа Робототехніки та 3-D технологій;для дорослих – Соціальний органайзер «Усе під контролем».
Жовтень 2018
Конкурс від організації TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP в рамках ініціативи «Meet and Code», спрямованої на реалізацію подій у сфері програмування для дітей та молоді
В рамках ініціативи «MeetandCode», в країнах ЄС з 6 по 21 жовтня 2018 року відзначається Тиждень кодування. Його мета – підготовка дітей та молоді до цифрового майбутнього, кодування та цифрових технологій.Цей проект реалізується Ресурсним центром Гурт у співпраці з організаціями TechSoup Europe та Haus des Stiftens gGmbH за фінансування SAP.
18 жовтня 2018 р. фахівці міської централізованої бібліотечної системи долучиличь до ініціативи та провели подію у форматі workshop «CodeFast 1.0 – Програмуй легко та швидко!» .
Жовтень 2018
Конкурс проектів соціальної дії (ПСД) за Програмою «Активні громадяни»
від Представництва Британської Ради в Україні
Проект Квест-кімната «Таємниця фараона» на базі бібліотеки-філії №8 для юнацтва – тематична інтелектуальна гра стане одним із найдоступніших, універсальних форматів молодіжного, сімейного та корпоративного відпочинку в місті, дасть змогу учасникам поборотися за перемогу, успішно виконавши ряд головоломок та завдань протягом 1 години, допоможе розвинути логічне мислення, лідерські якості, цілеспрямованість, рішучість кожного в екстремальних умовах.