Передавання інформації через текст

Вислів про те, що всі люди різні, не просто фраза.

Так, ми відрізняємося один від одного – але є те, що нас об’єднує. Це інформація. Не зважаючи на те, що зараз є дуже багато джерел через які йде передача різноманітної інформації, ми звертаємося до найближчого нам джерела – тексту.

Сьогодні за день ми отримуємо більше інформації, ніж люди, які жили в 15 столітті. Дивимося найрізноманітніші ТВ-програми, слухаємо музику, але найбільше – читаємо. Та як взагалі сприймати те, що ми прочитали? На це питання саме сьогодні працівники бібліотеки-філії № 10 давали відповідь і не самі, а з учнями 4-го класу, завітавши до ЗНЗ №10.

Ніщо не допоможе зрозуміти, що таке текстова інформація, як давно відома гра «Шифрувальник». Чотири завдання – чотири речення. Вставивши пропущені букви в слова учні отримали результат – чотири форми подання інформації, а саме: Текстова, звукова, цифрова і графічна. З цим розібралися. Далі на учнів чекали види текстової інформації, адже урок з медіаграмотності стосувався саме «Передачі інформації через текст». Ознайомившись з масовою, спеціальною та особистою текстовою інформацію, дітлахи записували своє розуміння видів тексту. Вони зробили це напрочуд швидко та саме головне правильно. У діловій грі «Дослідники» учням довелося зіштовхнутися з труднощами. Послухавши запропонований текст, вони визначили його призначення, проаналізували для кого він буде корисним та яким саме чином.

Наприкінці заняття, за допомогою гри «Кошик думок», ми підсумували та закріпили отриману інформацію про текстові повідомлення.

Текстова інформація є однією із найпоширеніших у світі, і однією із найнебезпечніших. Неправильно написане повідомлення або текст можуть накласти сильний відбиток на людину. Сподіваємося цей урок допоможе дітям не тільки сприймати подану інформацію, а й правильно та безпечно її передавати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.