Не забуваємо про тих, хто хотів жити…
Слава Україні! Героям слава!
Цей одностайний поклик душі, що гордо вихопився з уст велелюдного Майдану, почув увесь світ – він сягнув самого неба і могутньою хвилею покотився по Україні, збадьорюючи серця її патріотів і збурюючи лють ворогів. Як попередження, звернене проти злочинців, що вирішили знищити гідність України, пролунав він 21 листопада 2013 року, коли із протестом проти намірів можновладців вийшли мирні люди. Так почалася боротьба за людську гідність, за незалежність, що їх виборювало не одне покоління українців.
Восени 2014 року в українському календарі з’явився ще один пам’ятний день, День Гідності та Свободи.. На необхідність створення такого свята Президента надихнув героїзм народу. На боротьбу за свої ідеали пліч-о-пліч стали народи заходу і сходу, люди всіх національностей: українці, кримські татари, росіяни, білоруси…
Не залишилися поза увагою ця подія і в бібліотеці-філії №10, де за участю учнівської молоді ЗНЗ №10, пройшов хронометр пам’яті «Не забуваємо про тих, хто хотів жити…».
Сумно було в бібліотеці цього дня. Зібралися небайдужі відзначити День Гідності та Свободи. На екрані – фотознімки подій на Майдані. Під час заходу бібліотекарі розповіли про історію виникнення свята та розкрили значення понять гідність, свобода, патріотизм – цінностей, на яких слід виховувати майбутнє покоління українців. Згадали Героїв Небесної Сотні та усіх воїнів, що загинули на Сході України заради миру і злагоди країни.
«Революція Гідності» не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а й показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного з нас.