Мовна карусель «Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття»

21 лютого наша країна відзначила День рідної мови. Це свято тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо.

Міжнародний день рідної мови, коли нам українцям материнське, рідне, українське слово служить оберегом, бібліотекарі Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна запросила своїх читачів на мовну карусель «Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття».

Українська мова, мов неповторний самоцвіт, виграє барвами веселки, має своє звучання, свою красу. І про це йшлося на заході. Мовна карусель закрутила дітей у вирі цікавих конкурсів, загадок та ігор. Учні групи продовженого дня 2-4 класів ОНВК №17 продемонстрували свої знання з мови і бажання краще володіти рідним словом.

У цей день діти прийшли у вишиванках і бібліотека наповнилася барвами усіх кольорів веселки. Чудовим доповненням свята стали пісні про Україну, мамині колискові у виконанні Катерини Бучинської та Тіни Кароль; читання віршів про рідну мову у виконанні юних читачів.

Під час заходу діти мали змогу в ігровій формі поповнити свої знання про рідну мову, народні звичаї, традиції та літературу, дізналися про силу слова, згадали колискові пісні, вивчили нові лічилки до ігор, позмагалися: «Хто найкращий скоромовник?», «Склади прислів’я», «Відгадай за назвами предмети», «Мовне асорті», «Загадки-жарти». Дуже сподобалась дівчаткам і хлопчикам рухливі ігри: «Заплети косу», «Веселі перегони» та «Джерельце».

Всім присутнім було презентовано перегляд літератури «Мовні скарби».

Найактивнішими учасниками та найбільшими знавцями української мови виявилися четвертокласники Марченко Даніїл і Кравченко Владислава. Та найголовнішим для бібліотекарів були щирі посмішки учасників та дружній обмін позитивними емоціями.

Захід відбувся в рамках проекту «Платформа 3Д: добра, довіри, досвіду», який підтримано Міжнародною організацією з міграції (МОМ) та фінансується Європейським Союзом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.