Мова – оберіг людини і нації

21 лютого представники усіх національностей і народів відзначають Міжнародний день рідної мови.

Кожна нація має свою рідну мову притаманну лише їй і для кожного народу своя мова є найціннішим скарбом який потрібно оберігати і плекати.рибав з горбочка на горбочок Зайчик, розповідаючи про тварин, які залишилися на зимівлю у лісі.

Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. В Україні цей день святкується з 2002 року. Тяжких поневірянь зазнала на своєму шляху наша рідна мова: витерпіла страшне лихоліття татарщини, пережила утиски Польщі, напади Московщини. Вбивали її, терзали її, шматували, та не знищили, бо наш народ нескорений.

Свою спритність, ерудованість, обізнаність продемонстрували учні 5 класу Ліцею інформаційних технологій під час турніру книгоманів «Мова – оберіг людини і нації», який для них підготували працівники Центральної міської бібліотеки ім. О.Пушкіна саме в цей день. Присутні грали в інтелектуальні ігри, розгадували лінгвістичні завдання, та працювали зі словниками.

Головна мета даного заходу – показати, що для кожного народу їхня мова є головним елементом культурної свідомості, що накопичує досвід та традиції попередніх поколінь. Вивчати можна багато мов, а плекати та шанувати свою рідну, бо це твоє коріння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.