Місто в солдатській шинелі

Щороку історична пам’ять повертає нас до героїчних, болючих та радісних днів – днів визволення нашого рідного міста.

Місто Олександрія було звільнено від загарбника 6 грудня. Напередодні знаменної дати, 5 грудня, працівники центральної міської бібліотеки для дітей занурилися у літературно-патріотичний спогад «Місто в солдатській шинелі».

Маленькі олександрійці – шестикласники НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №9 – спеціалізована школа» дізналися про подвиг визволителів Олександрії із розповіді бібліотекарів, презентації «Україна: хроніка 1939-1945 років», відеоролика «День визволення міста» та книжкової експозиції «Героїзм олександрійців: визволення міста».

Вразило дітей те, що за час окупації нацистами було розстріляно 329 мирних жителів, більше 5,5 тисяч військовополонених. В боях за звільнення Олександрії загинуло 715 воїнів, не повернулися і пропали безвісти 9933 військових. Одинадцяти частинам і військовим з’єднанням, які відзначилися під час звільнення міста, присвоєно почесне звання «Олександрійські».

Дуже хвилюючою була сьогоднішня зустріч. Згадали учасників бойових дій Другої світової війни. Серед них визволителя міста – Томіліну Л. М. та 2 партизанів-підпільників – Куженко Л. Л. і Раєнко М. М.

На жаль, з кожним роком залишається все менше свідків тих подій, живих героїв.

Низько схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто не повернувся з фронтів та пішов із життя після війни.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.