Лине слава козацька з далеких віків

В центральній міській бібліотеці ім. О.С. Пушкіна для підопічних кримінально-виконавчої інспекції відбувся історичний екскурс «Лине слава козацька з далеких віків», присвячений Дню Українського козацтва.

Бібліотекар розповіла присутнім, що 14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День Українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.

З переглянутих відео-матеріалів учасники заходу дізналися про те, що Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрови Богородиці з її іконою, і саме в цей день козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Активний користувач бібліотеки, олександрійський козак Богдан Тобілевич, свою розповідь присвятив питанню походження козацтва, формуванню Запорозького низового війська, цікавим подробицям про його склад, управління, військову готовність, громадське і домашнє господарство, торгівлю, звичаї.

Увазі присутніх були представлені книги з історії українського козацтва – «Коротка історія Козаччини» Володимира Антоновича, «Розповіді про запорозьких козаків» Олени Апанович, «Загадки козацьких характерників» Тараса Каляндрука та інші видання, які знаходяться у фонді бібліотеки.

Героїка козацького минулого, образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, відтворена в музичному відео-кліпі на пісню «Човен» у виконанні гурту «Очеретяний кіт», переглядом якого завершилася зустріч напередодні важливого для кожного українця свята.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.