Кришталева ніч

Сьогодні вже рідко можна зустріти людину, яка б нічого не чула про Голокост.

Однак небагато сучасників обізнані про окремі сторінки трагедії цілого народу, що піддався тотальному геноциду. «Кришталева ніч», або як її ще називають «Ніч розбитих вітрин » – одна з них. Таку поетичну назву отримав один з наймасштабніших і жорстокіших погромів в історії, який став першим відвертим актом терору проти євреїв в нацистській Німеччині і поклав початок трагічним подіям Голокосту.

9 листопада у багатьох країнах світу оголошено Міжнародним днем боротьби проти фашизму, расизму й антисемітизму. Цього дня тисячі небайдужих людей та організацій з усього світу приєднуються до антифашиських акцій. Так, 8 листопада до ЗНЗ №8 I-II ступенів завітали працівники бібліотеки-філії №5, щоб провести для учнів 8 класу годину доблесті та безсмертя «Кришталева ніч».

Бібліотекар розповіла, що ця ніч, з 9 на 10 листопада, почалася з погромів, які були інсценовані нацистським урядом як стихійне вираження гніву німецького народу проти євреїв. За одну осінню ніч єврейські будинки, лікарні і школи Німеччини та Австрії були розграбовані. Вулиці стали схожі на химер, що наїжачились, та були покриті осколками скла з розбитих вітрин і вікон. Звідси й друга назва «Кришталевої ночі» – «Ніч розбитих вітрин». У результаті нападів 91 єврей був вбитий, ще 30 тисяч – арештовані і опинились в концтаборах.

Діти дізнались про причини, суть та наслідки та встановили хронологічну послідовність цих трагічних подій.

Справедливо буде відзначити, що «Кришталева ніч» і Голокост в цілому – це не тільки проблема одного народу, а приклад того, до чого призводить політика переконання в перевазі однієї нації над іншими або більшості над меншістю.

З часу тієї страшної ночі пройшло 80 років. Але, незважаючи на час, ця подія досі викликає співчуття, здивування, осуд … І безперечним є факт, що «Кришталева ніч» стала похмурим уроком історії, повторення якого ми не маємо права допустити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.