Край, в якому хочеться жити

Як гадаєте, чи добре ви знаєте свій рідний край?

Чому б кожному з нас не стати краєзнавцем? Адже пізнати рідний край – побачити свій шлях в житті. І хоч би де ми не перебували, куди б не пролягли наші нелегкі життєві дороги, ми завжди, хоча б у думках, повертаємось до рідних місць. Та, щоб по-справжньому любити свій рідний край, його треба добре знати.

9 січня в Центральній міській бібліотеці м.Олександрії пройшов День краєзнавства «Край, в якому хочеться жити», присвячений 81-й річниці утворення Кіровоградської області.

Рідна земля це наша мала батьківщина, де ми вперше почули мамину колискову, пізнали перші радощі й перші сльози, перші перемоги й поразки…Рідною для нас є та земля, де ми народилися. Для нас з вами – це Олександрія, яку раніше називали Усиківка. Цікаве історично-краєзнавче досьє «Це та земля, де нам судилось жити» провели бібліотекарі для підопічних Олександрійського міськрайонного відділу з питань пробації.

До уваги користувачів оформлені книжкові виставки «Чарівний серцю рідний край», на якій представлена література про Кіровоградську область та книжкова виставка-квест «Літературний розсип Кіровоградщини», яка представляє повний виклад прозових і поетичних творів письменників, чиї життєві та творчі шляхи перетиналися з нашим рідним краєм.

Неабияке задоволення приносять нові книги, коли надходять в бібліотеку. З метою популяризації краєзнавчої літератури бібліотекарі провели для користувачів бібліотеки інформаційно-бібліографічний огляд «Увага! Нова краєзнавча книга!». Усі присутні мали змогу ознайомитися з останніми збірками поетів Кіровоградщини.

Завершився День краєзнавства фотосушкою «Моя улюблена книга про рідний край», де на світлинах користувачі різного віку демонстрували та популяризували унікальні книги про рідний край, які є прикладом не тільки подвижницької праці автора, а й народної ініціативи, патріотизму і шанобливого ставлення до історії рідного краю. «Це моя улюблена книга. Одна з най-най-най!!! Вона з тих книг, після яких не можеш читати нічого ще тиждень!» – так цікаво, тепло, зворушливо та емоційно розповідали користувачі Центральної міської бібліотеки про книгу В. Жванко «Барокові закапелки Олександрійщини».

Не так уже і багато книжок читаються так: із захватом, запоєм, коли забуваєш про весь світ навколо і залишаєшся наодинці з таємницями всередині… До таких книг віднесено: В. Жванко «Барокові закапелки Олександрійщини», А. Жарко «Ми – олександрійці», Цапюк С.К., Петленко В.П. «Олександрія вчора, сьогодні, завтра: нариси з історії нашого краю» та інші. Ці книги виховують гідних громадян своєї землі, адже поглиблюють знання з історії власного краю. Орієнтовані на широку аудиторію та особливо цінні для підростаючого покоління, бо вчать цінувати, любити рідні міста, села, селища, які є складовою нашої Батьківщини та незримо присутні у генному коді кожного.

Всі, хто взяв участь в Дні краєзнавства «Край, в якому хочеться жити» задоволення отримали всі без виключення, дійшовши висновку, що по-справжньому щасливою є та людина, котра знає і шанує своє коріння.

День краєзнавства в Центральній міській бібліотеці завершено, але пізнання рідного краю продовжується…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.