Конфлікт. Агресія. Насилля. Розірвемо ланцюг

У рамках акції «16 днів проти насильства» бібліотекарем філії №2 спільно з педагогічним працівником НВК «ЗНЗ I-III ст.№12-ДНЗ Андрух О.П. для учнів 4-Б класу було проведено профілактичне заняття з елементами тренінгу на тему: «Конфлікт. Агресія. Насилля. Розірвемо ланцюг».

Особлива увага під час проведення заходу приділялась питанням профілактики агресивності дітей, конструктивних способів розв’язання конфліктів, домашнього насилля та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Дітей поінформовано про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права. За допомогою тренінгових вправ учні з’ясовували суть поняття агресії, конфлікту, насильства, дізналися, яка відповідальність настає за скоєння злочину.

Під час обговорення життєвих ситуацій діти активно дискутували, вчилися розрізняти види насильства, хто є агресором та жертвою в даних випадках, як розв’язати конфлікти та куди необхідно звернутися за допомогою, якщо опинилися в такій ситуації. Доречною була притча «Скільки важить сніжинка», де учні погодилися, що будь-які наші вчинки непомітні для нас самих, лягають великою образою й болем на інших, потрібно виховувати в собі добро, мир, повагу один до одного, щоб не зіпсувати стосунків. Діти отримали корисну інформацію та залишилися задоволені.

Безумовно, подолання такого негативного явища як агресія, конфлікти та насильство в суспільстві можливе лише за умови об’єднання зусиль державних органів та установ, громадських організацій, кожного громадянина. Кожен з нас має сказати “Ні!” – насиллю у власній родині, в школі чи іншому громадському місці. Адже це саме ті місця, які мають бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.