Комільфо-вечір

Для підтримання позитивного іміджу сучасній людині важливо вміти поводитись у суспільстві і знати правила етикету. Центральна міська бібліотека ім. О.С.Пушкіна провела комільфо-вечір, тобто вечір гарних манер, для учнів пришкільного табору Ліцею інформаційних технологій.

Учасники заходу дізналися, що таке етикет, як виникло це поняття та які існують види етикету.

Одним із суттєвих показників людської вихованості є культура мовлення. Учні ознайомились з основними правилами мовного етикету та пригадали «чарівні» слова під час інтерактиву «Абетка ввічливих слів».

Учасники переглянули фрагменти фільмів про некультурні манери за столом, а потім поговорили про правила столового етикету,та дізналися про так званий етикет «вихідного дня» – правильну поведінку в кіно та театрі.

Етикет має не тільки історичні, а й географічні та етнографічні особливості. Учні дізналися про цікаві, а часто й дивні та незрозумілі нам правила, які існують в інших країнах. Учасники проявили власні знання правил етикету, розглянувши запропоновані ситуації та відповідаючи на питання .

Хоч деякі норми змінюються – ми не робимо реверанси, не вклоняємось до землі, – але головні правила спілкування залишаються тими ж: вихованість, ввічливість, повага до себе та до оточуючих. Адже, як сказав Мігель Сервантес: «Ніщо не обходиться нам так дешево і не цінується так дорого, як ввічливість». Тому комільфо-вечір виявився цікавим .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.