1

Кінопоказ «Крути 1918»

У рамках фестивалю «Нове українське кіно», що проводиться компанією Артхаус Трафік (https://www.facebook.com/ArthouseTraffic) за підтримки Державного агентства України з питань кіно (https://www.facebook.com/ukrainefilmagency), 29 вересня в Центральній міській бібліотеці м.Олександрія відбувся показ фільму «Крути 1918».

Фільм «Крути 1918» почали знімати у 2017 році. Це історичний екшн за реальними подіями історичного бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року між силами УНР (де були київські студенти й гімназисти-добровольці) і більшовиками.

Увагу користувачів до книжкового світу, привертає яскрава фотозона в фойе «Осіння рапсодія» та книжкова інсталяція «Бібліофантазія». Саме вони допомагають не тільки створити святковий настрій, а й залучати нових читачів.

Бій відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, тривав близько п’яти годин. Загонові київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», а це від 300 до 400 осіб, протистояв чотирьохтисячний підрозділ російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова. Українці призупинили наступ ворога. Від 300 до 400 молодих українських героїв загинули.

27 студентів і гімназистів потрапили після бою в полон до більшовиків, їх катували і розстріляли. За сценарієм фільму, на тлі цих важких подій є й романтична лінія. Двоє братів – Андрій і Олекса Савицькі – закохуються у Софію. Олекса загинув, виконуючи важливе політичне завдання, Андрій вижив у важкому бою під Крутами.

Автори фільму наголошують, що хотіли провести паралель між подіями 1918 року і сьогоденням, коли українські бійці захищають Україну на Донбасі.

Бюджет фільму склав 52 мільйони гривень, половину грошей надали з державного бюджету. Стрічку знімали у Чернігівській, Черкаській, Київській областях, також у Києві. Залучили близько тисячі акторів і двох тисяч одиниць зброї. Над музичним і звуковим оформленням фільму працювала група італійських фахівців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.