Казкотерапія для малечі в бібліотеці

Казкотерапія для малечі

Усі ми – родом з дитинства і пам’ятаємо фразу: «Казка вчить, як на світі жить». І це, дійсно, перевірено життям.

З початком нового навчального року в дитячій бібліотеці щодня проводять час учні початкових класів груп продовженого дня шкіл міста. Чим зайняти малечу – в бібліотекарів не виникає питань, оскільки у своїй роботі використовують різні методи. Найчастіше – це казкотерапія. Адже саме казка – мудра, добра – допомагає малечі розслабитися та відволіктися.

З давніх часів існує традиція розповідати дітям казки. Через історії, міфи і легенди передається з покоління в покоління накопичена століттями мудрість. Казки для дітей – це не тільки захоплююча подорож у світ вигаданих персонажів.

Через казки діти отримують свої перші знання про життя. На перший погляд, світ казок може здатися чорно-білим, з чітким поділом на добро і зло. Проте, якщо поглянути глибше, казки можуть також навчити дітей більш широкому погляду на події і людей. Наприклад, неприємності і випробування, які випадають герою, зрештою, допомагають йому стати більш сильним і спритним, призводять до якихось бажаних змін. А іноді в казках зустрічаються і неоднозначні персонажі, які, на перший погляд, поводяться як лиходії, а потім розкриваються – виявляється, що за їх поведінкою стоять якісь важливі причини.

Працівники центральної міської бібліотеки для дітей за допомогою казкотерапії організовують дитяче дозвілля. З групами продовженого дня загальноосвітніх закладів міста проводяться різноманітні заходи, вікторини, квести, лялькові вистави та театралізовані дійства. Школярі не тільки спостерігають за ходом подій, а й самі беруть активну участь. Вони керують ляльками, придумують нову кінцівку для вже існуючих казок, складають нову казку, виступають у ролі ведучих та шукають вихід із проблемної ситуації зі свого погляду. Все це є грою, але, можливо, ці знання стануть їм у нагоді протягом життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.