2

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020»

Читаюча нація! Як гарно звучить це словосполучення і, головне, – стосується нашого молодого покоління українців!

Сумніви про непопулярність такого заняття як читання книг розвіялися у всіх, хто був присутній 11 березня в центральній міській бібліотеці для дітей під час проведення ІІ туру Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2020».

Цьогоріч 16 юних книголюбів – учнів 6 та 7-х класів навчальних закладів міста – вразили журі та усіх присутніх любов’ю до друкованої книги та читання, креативним підходом до конкурсу, широтою мислення.

Бібліотекарям, членам журі, дорослим глядачам було неймовірно приємно від того, що багато дітей у нашому місті не просто читають, а роблять це із величезним задоволенням, мають улюблених авторів та літературні жанри, приходять до бібліотек на зустрічі з відомими письменниками, відшукують найцікавіші новинки українських видавництв, приводять вагомі аргументи на користь читання, відрізняються від своїх одноліток гарним словниковим запасом і вже у 6 чи 7 класі є цікавими співрозмовниками!

Обрати найкращого читача було справді нелегкою справою!

Волкова Каріна, учениця 7 класу ліцею інформаційних технологій, – дівчинка, яка обожнює книги про космос, всесвіт, тому захоплюючі наукові нариси, написані видатними вченими нашого часу, вона використала як унікальну можливість дізнатися про новітні наукові теорії з перших рук. І книгу Люсі та Стівена Хокінгів «Джордж і скарби космосу» радила прочитати усім.

Весела, емоційна, відкрита Коваліцька Яніна, шестикласниця НВО «Олександрійська гімназія ім. Т.Г.Шевченка – ЗНЗ І-ІІ ступенів – школа мистецтв», зачарувала своєю позитивною енергетикою з перших її слів про улюблену книгу – неймовірно смішну повість Сергія Куцана «Зюзя». Порадувало й те, що у читацькому щоденнику Яни аж 25 прочитаних книг та власні роздуми про прочитане.

Що станеться, якщо зникне світло? Інтернет? Зв’язок? Як зміняться міста, країни, планета? Чи зможуть сучасні люди жити в нових умовах? На ці нелегкі і досить дорослі запитання відшукувала відповіді глибока, вдумлива, ерудована Метка Даринка (6 кл., НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №9 – спеціалізована школа»), читаючи та презентуючи іншим книгу Ольги Войтенко «У світлі світляків».

Дуже тішить те, що Даша Метка – дівчинка, яка народилася і живе в епоху цифрової революції, де люди хворіють на різноманітні залежності від Інтернету, смартфонів та іншого, але не хвилюється про те, що буде, якщо Мережа зникне, а, навпаки, закликає усіх до справжнього, живого людського спілкування.

Виявляється, олександрійські семикласники читають твори суперсучасних українських авторів! Це довела Мосіна Олександра (ліцей інформаційних технологій), яка захоплено розповідала про свою улюблену книгу – «Подорож на Пуп Землі» Макса Кідрука, доповнюючи розповідь креативною відео-презентацією.

Раптом перед журі конкурсу «Книгоманія – 2020» постала дівчинка у піжамі, домашніх капцях та з подушкою в руках і посипала запитаннями: «Що вам сьогодні снилося? Хто-небудь замислювався – що таке сон? Чи можна в ньому подорожувати? А чи можна відвідати сон іншої людини, але так, щоб вона цього не згадала?».

Це була Ткач Аня, учениця 6 кл. ліцею інформаційних технологій, яка пропонувала мерщій прочитати книгу Керстін Ґір «Зільбер. Перша книга сновидінь», де майстерно переплітається майстерність і казка.

Аж ось дійшла черга і до книги про кохання! Романтична, чуттєва, щира Назарчук Аліна (ліцей інформаційних технологій, 7 кл.) віршами презентувала неперевершений світовий бестселер, красиву історію кохання двох підлітків, які, на жаль, були невиліковно хворі, – роман «Провина зірок» Джона Гріна. Аліна зазначила, що це книга не про хворобу, а про справжнє щире почуття, яке надає сенс життю, незважаючи ні на що.

Інші учасники конкурсу також мали власну родзинку під час популяризації улюбленої книги:

  • єдиний хлопчик – шестикласник ОНВК (ЗНЗ І-ІІ ступенів №17 – ліцей) Інжян Кирило, віршованими рядками розповів про себе та поділився враженнями після прочитання фентезі-книги Ерін Гантер «Коти-вояки. На волю!»;
  • учениця 6 кл. Олександрійського колегіуму Довбиш Анастасія заохочувала усіх прочитати прекрасну історію про дівчинку-дивачку Роальда Дала «Матильда»;
  • про самотність деяких дітей у підлітковому віці за книгою Оксани Лущевської «Скелет без шафи» дізналися від Клепач Кіри (НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №19 – дошкільний навчальний заклад «Лісова казка»), до речі, Кіра веде надзвичайний читацький щоденник – зі своїми зауваженнями, малюнками, думками;
  • юна еколог Куневич Олександра (НВО «Олександрійська гімназія ім. Т.Г.Шевченка – ЗНЗ І-ІІ ступенів – школа мистецтв») представила повість Діани Мельникової «Розбишацький детектив», у якій майже кожна сучасна дитина могла б «упізнати себе»;
  • «Леді Джейн» — пронизлива і драматична повість американської письменниці Сесилії Джеймісон, яку презентувала учениця ЗНЗ І-ІІІ ступенів №2 Максимкіна Софія;
  • шанувальникам жанру підліткового фентезі семикласниця ЗНЗ І-ІІ ступенів №8 Нагаєць Олена запропонувала прочитати серію з 8 книг Алеки Вольских «Міла Рудик»;
  • Репенько Аня (ЗНЗ І-ІІІ ступенів №6, 7 кл.) в образі Коко Шанель розповідала про книгу Марії Сердюк «Коко Шанель» про життя відомого революціонера у світі моди, підприємця та сильну жінку;
  • впевнена в собі та активна Юрченко Анастасія (ЗНЗ І-ІІІ ступенів №10, 6 кл.) закликала прочитати дитячий фентезійний роман британського письменника Роальда Дала «Відьми»», сюжет якого, незважаючи на всю свою моторошність, водночас є смішним та захоплюючим;
  • «Часодії» – цю серію книг письменниці Наталії Щерби, написану в жанрі підліткової фантастики, обрала учениця 7 кл. ЗНЗ І-ІІІ ступенів №16 Макаренко Аліна.

Але полонила усіх членів журі та присутніх у залі дитячої бібліотеки учениця 6 класу Олександрійського колегіуму Глазкова Катруся – харизматична, яскрава, начитана, ерудована, артистична! Враховуючи бали за ведення читацького щоденника, виконання письмового завдання та додаткових запитань від журі, вона здобула звання найкращого читача року! Її презентація містичного роману з елементами жахів і техно українського письменника Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи» супроводжувалася уривками з офіційного буктрейлера до книги, роздумами самої дівчини про фізичний, емоційний, шкільний, родинний булінги та зверненням уваги присутніх до повітряних кульок в руках самої Каті, які символізували ці ганебні явища у суспільстві. Ці кульки дівчинка проткнула і цим довела, що будь-який підліток може почуватися у безпеці та захищеними, якщо буде знати алгоритм дій. Зелена кулька залишилася цілою, адже вона символізувала життя.

За свою перемогу в ІІ етапі переможниця нагороджена грамотою, книжковими подарунками, солодощами та поїздкою до м. Кропивницького для участі у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2020». Усі учасники отримали подяки, солодощі та набори для гравіювання.

Тож, як бачимо, нашим тінейджерам зовсім не здається, що книжки – це щось непотрібне і нудне. Навпаки, з вуст багатьох під час змагання прозвучала фраза: «Читання – це супер! І зовсім це не нудна справа!».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.