Гетьман Іван Мазепа та його доба

Масштаб особистості І.Мазепи настільки неоднозначний, а історичні обставини його доби настільки заплутані, що для багатьох ця людина залишається загадкою донині.

2 жовтня працівники Центральної міської бібліотеки для дітей ім. Ю.Гагаріна запросили дев’ятикласників ОНВК (Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів №17 – ліцей) на історичний екскурс «Гетьман Іван Мазепа та його доба». Це ще одна спроба дізнатися про деякі сторінки біографії та багато цікавих фактів про життя видатного гетьмана України.

Слава Мазепи сягнула далеко за межі його української батьківщини і зайняла своє місце в європейській літературі та мистецтві. Про нього найбільше написано художніх та документальних творів. Присутні переглянули відеофільм «Іван Мазепа», буктрейлер на поему Джорджа Байрона «Мазепа».

Бібліотекар Маценко Світлана презентувала присутнім художні твори (Дж. Байрона «Мазепа», В. Гюго «Мазепа», О. Пушкіна «Полтава», К. Рилєєва «Мазепа», В. Сосюри «Мазепа» та Б. Лепкого «Мотря», «Полтава», «Не вбивай»), в яких відтворено образ одного з найзнаменитіших і найскладніших суспільно-політичних діячів України.

Враховуючи різноманітні оцінки постаті й діяльності гетьмана Мазепи різними авторами (як українськими так і зарубіжними), ці твори про нього та його добу дають можливість читачам самим розібратися в їх об’єктивності.

А ще школярі познайомилися з мистецькими творами, зокрема прослухали фортепіанний етюд Ференса Ліста «Мазепа» та уривок з опери Петра Чайковського «Мазепа» – «Гопак», та поділилися своїми асоціаціями які у них викликала прослухана композиція.

По закінченню заходу до уваги учасників представлено книжкову викладку на відповідну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.