1

Герої казок на екрані

Хто ж із нас не любить дивитися мультфільми?! Справжніми шанувальниками мультиків є не тільки діти, а й чимало дорослих поважних людей.

Тож, 28 жовтня всі великі і маленькі шанувальники цього виду кіномистецтва можуть відзначити своє свято – Міжнародний день анімації.

Воно з’явилося 2002 року за ініціативи французького відділу Міжнародної асоціації анімаційного кіно. А дату 28 жовтня обрали недарма – саме цього дня 1892 року французький винахідник і художник Еміль Рейно продемонстрував здивованій публіці свій апарат – праксиноскоп, який показував картинки, що рухаються. Це й стало початком ери мультфільмів.

Сьогодні, бібліотекарі бібліотеки-філії №10 завітали до учнів 3-А класу ЗНЗ №10 із заходом, де познайомили дітей з історією розвитку анімації (мультиплікації), з’ясували хто був першим українським художником – аніматором, коли вийшов на екран перший художній мультфільм «Казка про солом’яного бичка» і у якій техніці він виконаний. А ви до речі знаєте, що ця анімаційна картина виконана у техніці площинних маріонеток і побачила світ у далекому 1927 році. Ні? А от наші учасники заходу вже знають. Цікава історія розвитку української анімації, старі добрі мультфільми, навчальне відео «Як створити мультфільми за допомогою 2 кадрів», зробили свою справу.

Діти з задоволенням прослухали запропонований бібліотекарем матеріал, та поділилися своїми враженнями про побачене та почуте. А ще, розповіли про свої улюблені мультфільми, які вони переглядають зараз.

На сам кінець хочеться зазначити, що напрямок анімаційних продуктів розвивається не лише на професійному рівні, але і на аматорському. Людям це цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.