Долоньки толерантності

16 листопада світ відзначає Міжнародний день толерантності.

Це свято запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної приналежності чи кольору шкіри – «Терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру».

Виховання терпимості до оточуючих, толерантного ставлення один до одного сьогодні займає особливе місце і значення. І це не випадково, бо відсутність толерантності є проблемою. І тому в бібліотеці, як і в інших закладах освіти та культури, звертають особливу увагу на висвітлення цього питання. Завдання бібліотекарів – не лише донести до читачів суть слова “толерантність”, а й допомогти їм навчитися спілкуватись з однолітками та іншими людьми, незважаючи на будь-які відмінності.

Для української мови поняття “толерантність” відносно нове і однозначного тлумачення поки що не має. Для того, щоб краще зрозуміти походження цього слова, працівники бібліотеки-філії №3 для дітей підготували та провели інформ-коктейль «Долоньки толерантності» для учнів 4-А класу ЗНЗ І-ІІІ ст. №2 ім .М. Горького.

Під час заходу учні вибирали із запропонованих слів слова толерантності, писали їх на долоньках та створювали кольорову квітку. Ось ці слова: чуйність, людяність, взаєморозуміння, мудрість, відповідальність, терпимість, повага, доброзичливість. Навчитися толерантності не складно. Для цього всього лише потрібно не забувати, що всі люди на планеті різні, різних національностей, різного кольору шкіри, різного віросповідання, говорять на різних мовах, живуть в різних умовах, але усі повинні з повагою і розумінням ставитися один до одного, цінувати в кожній людині особистість, поважати його думки, почуття, переконання, незалежно від того, чи збігаються вони з нашими, бути терпимими та толерантними. Інформ – коктейль «Долоньки толерантності» пройшов весело та повчально!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.