День знань І знову лунає перший дзвоник!

Прийшла осінь, а з нею перший дзвінок і перший урок. Відчуття, які виникають першого вересня, неможливо порівняти ні з якими іншими відчуттями. День знань завжди відрізняється яскравістю вражень і нових переживань, нових надій і несподіваних зустрічей.

Гамірно і людно було 2 вересня в центральній міській бібліотеці для дітей. Відділи бібліотеки наповнилося веселими мелодіями, яскравими барвами осінніх квітів, дитячим щебетанням, посмішками юнаків та дівчат. Вже стало доброю традицією проводити перший урок для учнів шкіл міста в бібліотеці. Ми цього разу гостинно зустрічали понад 200 читачів-учнів ОНВК (ЗНЗ І-ІІ ступенів № 17 – ліцей) та НВК “Олександрійський колегіум – спеціалізована школа”.

Початок навчального року – це зворушливе, хвилююче свято, зустріч із вірними друзями та шлях до нового й цікавого. Уроками державності, людяності і патріотизму розпочався День знань.

 Про добро, природу, любов до рідної країни, національні та державні символи, великих українців, які прославили світ йшлося під час перших уроків: «Нам Україна вище понад усе», «Ти моя Україна, і до тебе я лину», «Розкажемо Європі про себе», «Дружба – велика сила», «Подорож кораблем до Країни Знань», «Ми – жителі  планети Земля. Ми – рівні». Цьогрічні заходи проходили в новому форматі НУШ. Для дітей бібліотекарі влаштували парад патріотичних ідей, подорожі, вікторини, ігри, конкурси, години доброти, квести, акції, де вони мали можливість проявити свої знання, креативність, інтелектуальність, ерудицію, поділитися своїм внутрішнім світом. Діти не лише були  слухачами, але й висловлювали власні думки, дискутували, писали побажання для рідної країни та ділилися мріями про майбутнє.

Завдяки параду патріотичних ідей «Нам Україна вище понад усе» та інтелектуально-пізнавальної гра «Ти моя Україна, і до тебе я лину» учні 7-9-х класів мали можливість пригадати й дізнатись безліч цікавих та значущих історичних фактів про Україну. Всі учасники інтелектуальних змагань проявили себе гарними знавцями минулого і сучасного країни, в якій вони родилися та живуть. Але найкращі знання продемонстрували дев’ятикласники  Карпенко Є., Шейко С,, Васиенко О., Дзюба Д., Вечірко А., Семенюк Є., Присягіна Є., Нечипорук Д. та семикланики Корінь М., Шевченко А., Куценко І., Бабенко В.,  Чорна К., Пугачова С., Петровський Н., Одінцова М., Гунчак А., Могилей В., Кашлевський І.,  Коваленко С., Хмара О.

Шестикласники, виконуючи завдання гри-квест «Розкажемо Європі про себе», доводили, що вони знають історію, культуру, географію, мову, традиції та звичаї українців. 

Дізнатися, що таке дружба, якою вона буває, як потрібно ставитися до людей, щоб у тебе з’явилися друзі мали змогу учасники години доброти «Дружба – велика сила». А допомагали їм у цьому цікаві завдання, запропоновані бібліотекарем: розв’язати кросворд, знайти слова, які характеризують друга, пригадати прислів’я та приказки про дружбу та за допомогою тесту з’ясувати, чи справжній ти друг.

П’ятикласники на першому уроці відправилися в загадкову мандрівку до Країни Знань. Для цього було все: і корабель зі штурвалом та вітрилами, і сундук зі скарбами, і море,і команда, і цікаві завдання, і острови «Штурвал мрій та побажань», «Зрозумій мене», «Острів гумору й кмітливості». На кінець подорожі маленькі мандрівники прийняли участь у грі «Струмок  побажань». Всі члени команди залишилися задоволені, та отримали на згадку невеличкі емблеми свого екіпажу.

Але не лише школярів привітали з Днем знань бібліотекарі. По закінченню першого уроку в бібліотеці, працівники відвідали вихованців дитячого садочку №39. Де в театралізовано-ігровій формі розповідали про школу та навчальний процес, поведінку та шкільні предмети. Малеча неймовірно радісно реагувала на появу харизматичного Карабасу та симпатичної Мальвіни. Веселі розваги, рухливі ігри, танці дуже сподобалося дітям.

День знань у центральній міській бібліотеці для дітей був яскравим, емоційно насиченим та дуже зворушливим. І ми, бібліотекарі, можемо лише запевнитися, що майбутнє нашої країни в надійних руках!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.