Бездомні діти. Проблеми чи закономірність
«Бездомність, безпритульність, бездоглядність дітей»- негативні явища, притаманні людству протягом всього його існування. Це є актуальною й великою проблемою і в нашій державі. Не обійшли своєю увагою цю проблему і працівники бібліотеки-філії №10.
Спільно з соціальним педагогом ЗНЗ №10 та фахівцем Олександрійського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, в рамках Всеукраїнського тижня права, підготували та провели дискусію з учнями 8 класів ЗНЗ №10 на тему: «Бездомні діти. Проблеми чи закономірність».
Бібліотекар ознайомила дітей з поняттями «безпритульність», «бездомність», «бездоглядна дитина». Особлива увага приділялася тяжкому становищу «дітей вулиці» в нашій країні, яких налічується близько 9 мільйонів. Більшість з них помирає від переохолодження, постійного недоїдання, хвороб, серед яких туберкульоз, СНІД, венеричні та шкірні захворювання. Ці діти майже всі стають жертвами злочинців, а пізніше – й самі ними стають. Їх змушують жебракувати, красти, займатися проституцією. Тікають на вулиці не лише діти з незаможних, неблагополучних сімей, де батьки алкоголіки та наркомани, а й діти із заможних родин, що відчувають психологічний тиск чи сексуальне насилля. Часто такі діти стають товаром для продажу. Соціальний педагог Травенко А.О. розповіла про ситуацію в країні щодо торгівлі дітьми, навела вражаючі цифри статистики. Потім фахівець Олександрійського міського центру БВПД проінформувала учнів про запуск проекту Міністерства юстиції України « Я МАЮ ПРАВО!». З її розповіді школярі дізналися про правову відповідальність дітей та про відповідальність батьків за протиправні дії неповнолітніх. Анна Олексіївна навела вражаючі цифри статистики про дитячу злочинність, як наслідок безпритульності та бездоглядності, які не залишили нікого байдужим і викликали активне обговорення. Учні отримали змістовну інформацію, як не стати жертвами насилля, «живим товаром» та як вберегти себе від неправомірних дій дорослих.
Було переглянуто цікавий відео-сюжет «Діти вулиці», де учнів вразило тяжке існування «дітей вулиці».
Бібліотекар закликала не бути байдужими до проблем безпритульних, бездомних і бездоглядних. Аджезастрахувати себе від поневірянь із соціальним статусом «безпритульного» в майбутньому не може ніхто.Життя постійно вносить свої корективи, незважаючи на згоду чи спростування власника: щось дарує, а щось відбирає.