А біль Афганістану навіки в душі чомусь не замовкає

Афганська війна назавжди залишиться болем у серці нашого народу. «Немає більшої любові, ніж та, коли положиш душу свою за друзів своїх», – говориться в Євангеліє.

З нагоди 29-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану, центральна міська бібліотека для дітей ім. Ю.Гагаріна організувала історичний хронограф пам’яті «А біль Афганістану навіки в душі чомусь не замовкає».

20 лютого зібралися восьмикласники Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв), щоб вшанувати пам’ять тих, хто поліг на афганській землі, дізнатися про героїв тієї страшної війни, молодих людей, які йшли туди не за орденами і медалями, які вірили, що виконують інтернаціональний обов’язок.

В гості до дітей завітали ветерани тих подій – Кондрескул В. М. – голова районної спілки ветеранів війни в Афганістані та Мусулега О. І. – голова відокремленого підрозділу Олександрійського району та м. Олександрії.

З гордістю і водночас зі смутком в очах гості розповідали, як далеко від рідної землі виконували свій інтернаціональний обов’язок. Цікавими спогадами ділилися воїни-афганці.

Валентин Миколайович служив командиром мотострілецького відділення. За проявлену мужність і відвагу нагороджений орденом «Красная звезда» і медаллю «От благодарного афганского народа». Колишній афганець, мешканець мікрорайону Перемога Олександр Іванович одним із перших в Олександрії пішов добровольцем в зону АТО, кіборг-воїн, який захищав рубежі України в донецькому аеропорту, отримавши тяжкі поранення. Змістовна розповідь про бойові події в Афганістані, про нелегке солдатське життя, про подвиги і поразки Радянської Армії залишили яскравий, але сумний спогад у пам’яті дітей.

Гості радили школярам вчитися, загартовувати себе фізично і морально, бути в житті готовими до будь-яких випробувань.

Нікого не залишила байдужим ця зустріч. Безліч запитань, побажань лунали з вуст школярів та гостей. Під кінець зустрічі учні подякували гостям та сфотографувались на пам’ять.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.