4

ЯК БУТИ МЕДІАГРАМОТНИМ?

Інтернет прийшов в наше життя, ставши невід’ємною частиною найближчого оточення. Це все вказує на те, що суспільство перетворилося на інформаційне – велика частина діяльності та спілкування перемістилася у віртуальний простір. Тому зараз важливою і потрібною є навичка медіаграмотності. Адже, користувач повинен розуміти, наскільки важливо володіти інформацією, зберігати її, систематизувати й передавати, а найголовніше – критично оцінювати, відрізняючи від пропаганди та маніпулятивної брехні, формувати аргументоване власне бачення подій.

25 квітня до Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС завітали учні Попельнастівського ліцею на заняття з медіаграмотності «Довіряй, але перевіряй!».

Під час заняття учні познайомились з поняттям «медіаграмотність» та назвали відомі найпопулярніші види медіа з яких вони отримують інформацію. Виконуючи завдання з карток, учні визначили які є форми подання інформації. Також дізналися про такі поняття як «Цифрова гігієна», «Фішинг», «Фейк» та ін.

Учнівська молодь граючи в гру «Ловці фактів» навчилися розрізняти ФАКТИ й СУДЖЕННЯ, взяли участь у вікторині «Маніпуляції в медіа» та виконали вправу «Долоня».

Наостанок присутні дізналися про п’ять порад, як захистити себе і своїх близьких від фейків і медіа маніпуляцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.