7

ТРЕНІНГ ЩОДО МЕТОДИКИ ВИКОРИСТАННЯ ADOLESCENTS KITS В УКРАЇНІ

Працівники бібліотеки для юнацтва протягом трьох днів, з 10 по 12 травня, брали участь у навчальних сесіях тренінгу щодо методики використання AdoKit. Метою даного тренінгу є підготовка фасилітаторів (потенційних тренерів), які зможуть розповсюдити отриманий досвід використання даних наборів для підлітків для членів команд різних організацій.

AdoKit – набір методичних матеріалів та канцтоварів для використання в умовах кризових ситуацій, який містить опис 90 активностей на основі арт-технік, що націлені на розвиток 10 компетентностей для допомоги підліткам боротись зі стресом, будувати здорові стосунки, залучатись у взаємодію з оточуючими тощо. Набір дуже гнучкий та адаптивний, може бути інтегрований в існуючі програми або як окрема ініціатива.

Протягом сесій «Знайомство з AdoKit», «Соціо-емоційна підтримка для фасилітаторів та підлітків» та «Планування активностей на своїх точках «Спільно» тренерки Ольга Бершадська та Саміра Тимченко запропонували цікаві вправи («Я є, я маю, я можу», «Квіти підтримки», «Наш простір»), енерджайзери та обговорення в окремих групах. Об’єднавши присутніх у кімнати, вдалось чимало: визначити, якими є ключові принципи фасилітаторів AdoKit; пройти опитування щодо поведінки тренерів; а також продумати, які формати роботи можливі за певних умов на різних точках Спільно.

Через два тижні заплановано провести пост-сесію «Аналіз досвіду. Модуль «навчання інших», на якій учасники повинні прозвітувати про виконання домашнього завдання: попрактикувати з групою підлітків або дорослих одну з активностей (енерджайзер або вправу) та проаналізувати її успіхи та можливості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.