6

СКАЖЕМО «НІ!» НАСИЛЬСТВУ В СІМ’Ї

Найголовніше, що може зробити
батько для своєї дитини, –
це бути гарним чоловіком її матері
(Я. Вишневський)

Говорячи про насильство в сім’ї, ми не випадково взяли за епіграф слова одного з найпопулярніших письменників сучасної Польщі Януша Вишневського, адже його влучний вираз містить суть проблеми, яка була запропонована для обговорення учням старшого шкільного віку Ліцею №10.

Під час інформаційно-консультативної зустрічі, яка сьогодні відбулася, працівник бібліотеки-філії №10 спільно з головним фахівцем Олександрійського міського центру БВПД Кравченко Русланом, завідувачем сектору Олександрійського бюро правової допомоги та юристом громадської організації «Десяте квітня» Клочко Галиною розповідали про досить поширене в Україні явище – домашнє насильство.

Учні дізналися:

  • що будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї стосовно іншого члена сім’ї, якщо вони порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і заподіюють йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю, є насильством;
  • що робити, якщо ти став жертвою насильства у сім’ї;
  • якого алгоритму дій варто дотримуватися особі, що постраждала від домашнього насильства;
  • куди та до кого потрібно звернутися;
  • яка передбачена відповідальність за вчинення домашнього насилля та багато іншого.

Підсумком стала гра «Прояви насильства», в якій всі присутні взяли активну участь і показали високий рівень обізнаності теми.

Зустріч пройшла в активному та продуктивному спілкуванні.

Сподіваємося, ви ніколи не стикатиметеся із насиллям у будь-яких його проявах і тим паче ніколи не будете його причиною. Але пам’ятайте, щоб з вами не сталося упродовж вашого життя, вихід існує з кожної, навіть найскладнішої ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.