10

МЕДІЙНІ ХИТРИКИ «МАРКЕРИ ФЕЙКУ»

Спробувати себе у ролі детектива і дізнатися хто все-таки вбив Білла. Просіяти новини через сито медіаграмотності й знайти фейки. А ще самим спробувати писати фейкові заголовки. Все це спробували учні 7-х класів Ліцею інформаційних технологій.

27 квітня 2023 року на базі Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС відбулися медійні хитрики «Маркери фейку».

Катерина Карпенко – тренерка з медіаграмотності розповіла, що таке фейк, які основні маркери фейку. Говорили про те, хто і чому поширює фейки та як можна цьому протидіяти.

Також до матеріалів з Інтернету про нетрадиційне лікування від коронавірусу та грошові виплати усім українцям учні застосували маркери фейків і виявили, що автори матеріалів створили неправдиві повідомлення.

Ще одна із вправ, яка була під час медійних хитриків – це розпізнавання фейків у заголовках. Учасникам були запропоновані заголовки з новинних сайтів і вони визначали факт це чи фейк і якими методами це можна перевірити. 

Також учасники заходу самі спробували створити фейкові заголовки поряд із правдивими та надали можливість іншим присутнім відгадати, де правда, а де вигадка.

Резюмуючи, учасники заходу дійшли висновку, що не варто поширювати неперевірену інформацію, адже в Інтернеті чимало фейків і їх поширення може вводити в оману і шкодити.

Медійні хитрики проводяться в межах проєкту СпільноПростір «ІнфоСито» у партнерстві з Академією української преси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.