5

МЕДІА-МАЙСТЕРКА «ІПСО. ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ЧУЖИХ МАНІПУЛЯЦІЙ»

Що таке ІПСО? Чому про це важливо знати? Як Росія використовує ІПСО проти України?

Про це й не тільки учні 9-А класу Ліцею інформаційних технологій говорили з Катериною Карпенко – тренеркою з медіаграмотності.

Обговорювали які складові інформаційно-психологічної операції. На практиці учасники майстерки спробували виявити ІПСО в повідомленнях у соціальних мережах. А ще переглянули та обговорили тематичний мультфільм, який випустив Уолт Дісней у 1943 році. В ньому йдеться про ті методи, які сьогодні Росія використовує проти України.

Детально розглянули поняття дезінформації й пропаганди, як складових ІПСО. На прикладі матеріалів, опублікованих на сайтах ЗМІ, присутні спробували розібратися, що вказує на те, що перед ними зразки пропаганди й дезінформації.

Обговорили й те, що ІПСО використовується не лише під час війни, але і в мирний час. Тому завжди варто ретельно перевіряти інформацію і не розповсюджувати новини, в правдивості яких ви не впевнені.

Медіа-майстерка із циклу «Захисти власне інформаційне поле під час війни»: «ІПСО. Як не стати жертвою чужих маніпуляцій» проводилася в межах проєкту СпільноПростір «ІнфоСито» у партнерстві з Академією української преси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.