5

МЕДІА-МАЙСТЕРКА «УКРАЇНСЬКІ, РОСІЙСЬКІ, ІНОЗЕМНІ МЕДІА: ПОШУК ПРАВДИ»

01 травня 2023 року у Центральній бібліотеці Олександрійської міської ЦБС відбулася медіа-майстерка із циклу «Захисти власне інформаційне поле під час війни».

Студенти Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтв разом з тренеркою з медіаграмотності Катериною Карпенко досліджували тему «Українські, російські та іноземні медіа: пошук правди».

Під час заходу учасники з’ясували, які є види засобів масової інформації, кому вони належать та які є основні журналістські стандарти. Попрактикувалися розбирати тексти на відповідність журналістським стандартам. Та за допомогою гри «Сніжинка» з’ясували, чому журналісти, котрі побували на одній події можуть передавати інформацію по-різному.

На прикладах учасники розібрали як одну й ту саму новину можуть подавати українські, російські й іноземні медіа, виявляли факти і фейки у цих матеріалах.

Попрактикувалися на прикладах заголовків визначати це фейк чи факт і де можна перевірити цю інформацію.

Резюмуючи, учасники медіа-майстерки зробили висновок, що варто ретельно обирати ресурси на яких читати інформацію, бо всі медіа комусь належать і не завжди там дотримуються журналістських стандартів.

Захід проводився в межах проєкту СпільноПростір «ІнфоСито» у партнерстві з Академією української преси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.