4

МАЙСТЕР-КЛАС «ЛЯЛЬКА-МОТАНКА»

Лялька-мотанка є прадавнім сакральним оберегом, їй майже 5000 років. Вона з’явилася тоді, коли люди почали вирощувати льон. Раніше її робили з домотканого полотна, яке фарбували соком буряка, бузини тощо. Це була не лише іграшка. Вважалося, що вона захищала людину. Її часто використовували при проведенні ритуалів. Виготовляючи таку ляльку у неї вплітали все те, від чого людина хотіла позбутися (біди, хвороби) і спалювали на вогнищі або топили у воді.

16 лютого, присутні, які відвідали майстер-клас з виготовлення оберега «Лялька- мотанка» в Центральній бібліотеці Олександрійської міської ЦБС, навчилися створювати оберіг з мішковини своїми руками.

На майстер-класі з виготовлення оберега ляльки-мотанки, ми використовували мішковину, як основу створення образу мотанки та прикрашали сухоцвітами, які кожен підбирав відповідно своїм вподобанням. Кожна квітка, що додана до образу оберега є своєрідним захистом.

Сьогодні лялька-мотанка – це найкращий подарунок, виконаний в українських культурних традиціях, оберіг свого власника, що здатен захистити його від всякого зла та принести йому гарну вдачу, достаток та здоров’я.

Адже такий ексклюзивний подарунок як лялька-мотанка наділяється теплом рук та відповідно позитивною енергетикою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.