14

МАЙСТЕР-КЛАС З ПИСАНКАРСТВА

Писанкарство – один із найдавніших і найцікавіших видів мистецтва українського народу. За давніми народними повір’ями, писанка-символ добробуту, щастя та життя.

Традиція писанкарства в Україні налічує тисячі років і передує запровадженню християнства в Україні. Писанки дарувалися на знак побажання добробуту, удачі, радості. Писанка – це не просто сувенір чи народна мініатюра. Вона несе в собі високий заряд енергетики. Її писали лише в доброму настрої та з добрими побажаннями, щоб подарувати іншим на щастя, на здоров’я, на багатство, вкладаючи в це душу.

Наближається найвеличніше християнське свято – світле Христове Воскресіння. З цієї нагоди, 06 квітня в Центральній бібліотеці Олександрійської міської ЦБС відбувся майстер-клас з писанкарства «Намалюй свою писанку до Великодня», під час якого майстриня Анна Сидоренко розповіла учасникам про найдавніше свято, про традиції нашого народу щодо святкування Великодня, ознайомила із символікою знаків на писанках та що вони собою символізують.

У дружній атмосфері, допомагаючи один одному, присутні навчилися творити писанки. Ніхто не залишився осторонь цієї справи, і з великою цікавістю занурилися в царину розпису елементів писанки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.