13

ЛІТЕРАТУРНА ДЕГУСТАЦІЯ

20 травня 2023 року в бібліотеці-філії №3 Олександрійської МЦБС відбулася літературна дегустація «Моя люба Олександрія в поетичному рядку».

Олександрійці та гості нашого міста мали можливість долучитися до багатогранності поезії, заглибитися у смисл поетичних рядків, напитися любові до рідного слова, відчути почуття гордості за рідний край, за нашу любу Олександрію. 

В цьому році нашому рідному місту виповнюється 277 років. І ми дякуємо нашим славним Захисникам та Захисницям за можливість зібратися в дружньому колі письменників, поетів та поціновувачів найпрекраснішого виду мистецтва – мистецтва слова.

Співорганізаторкою цього заходу стала Аліна Шевченко, письменниця громадська діячка, волонтерка, журналістка, переможниця літературних конкурсів, лауреатка літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша, засновниця та головний редактор літературно-мистецького альманаху “Олександрійський маяк”.

 Аліна презентувала свій новий проєкт і представила запрошеним Всеукраїнський збірник художніх творів учасників проєкту Luminus.

Цей проєкт об’єднав понад 100 авторів з усієї країни. Літературні читання, організовані творчою спільнотою «Pantheon. Література та мистецтво», відбулися в онлайн-форматі. Кращі тексти відзначено Дипломами.

Результатом мистецьких читань став дуже гарно оформлений нею збірник, до якого увійшли доробки учасників проєкту. Серед них і наші земляки – олександрійці Олена Липка, Дмитро Атасов, Інна Забіян, Наталія Фоміна, Наталія Гаврилець.

 Вони з радістю подарували свої поезії сьогодні всім присутнім.

Рідний край – лагідна пристань наших душ. Завжди залишається таким дорогим батьківський дім, де ти зростав, зміцнювався. До рідної оселі повертаємося з далеких доріг, несемо до неї свої радощі й горе. Найкращі слова, найкращі почуття віддають олександрійські поети рідній землі.

Тому, не випадково, нашими почесними гостями сьогодні стали поети Тамара Аноко, Світла Лантух, Віктор Брикульський, Ірина Заїка. Їх поезії, пісні про рідний край, про Олександрію у авторському виконанні стали окрасою заходу. Світлана Іванівна Лантух розповіла історію створення мистецького клубу «Джерело», якому, до речі, в травні цього року виповнюється 35 років, та відкрила секрет, що вже майже готова до друку та виходу шоста збірка альманаху, яку з нетерпінням чекають читачі.

Тамара Аноко, яка наразі активно займається волонтерською діяльністю, презентувала присутнім поезії, присвячені волонтерській спільноті, своїм «павучкам». В кожну посилку, яка відправляється нашим захисникам їдуть і поетичні рядки з рідної Олександрії від щирого та люблячого серця Тамари Аноко.

Бібліотечні працівники залюбки декламували вірші-посвяти малій Батьківщині Нелі Гончарової, Олени Колосовської, Вячеслава Чебишева, Олега Попова, Сергія Полуляха, Вікторії Немолот, Анатолія Кохана з книг, які є на полицях книгозбірні.

Під час дегустації звучали добре відомі твори наших земляків і зовсім нові, які ми почули вперше. Сьогодні гармонійно поєднались поетична мудрість, досвідченість зі сміливістю, креативністю та новаторством.

Талант поета – Божий дар. Поезія – то чарівна скрипка в чудовому оркестрі літератури. На її струнах грає свою мелодію Муза.

Для її витонченого сприйняття потрібна відповідна аура: в час надвечір’я, коли зостаєшся наодинці, можна «дегустувати» cтворені нашими талановитими поетами вірші, як гурмани смакують хороше вино, додумуючи, домислюючи кожне слово.

Вже добре відомі та нові твори наших поетів-земляків чекають на вас в нашій бібліотеці.

1 Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.