9

ЗАСІДАННЯ КЛУБУ «ЧАРІВНІСТЬ»

Вишиванка ще з давніх-давен супроводжувала український народ і була для них символом нескореності й того, що вони є українцями. Сорочки, вишиті спеціальними символами, носили козаки-характерники (деякі зразки збереглись до нині). Чумаки довіряли прання своєї сорочки лише одній єдиній дівчині. А воїни УПА носили з собою чорні вишиванки на випадок раптової смерті. Тисячі людей через ті вишиті сорочки страшенно страждали, гинули, терпіли голод

В День вишиванки, 18 травня, на абонементі Центральної бібліотеки Олександрійської міської ЦБС відбулася арт-година «Вишиванка − одвічний предків талісман». Під час засідання учасниці  познайомились з інформацією про види вишиванок, види орнаментів та значення кольорів.

Для учасниць жіночого клубу «Чарівність» керівниця клубу, провідний бібліотекар Тетяна Ракушина провела майстер-клас «Лялька у вишиванці» та поділилася тонкощами створення оберега українського народу.

Лялька-оберіг – втілення жіночої сили, яка лежить у мудрості, внутрішньому поклику оберігати та захищати родину. Створюючи ляльку, жінка вкладала у неї щирі почуття. Робили їх на щасливу долю, на міцне здоров’я чи шлюб. Тому вважається, що лялька має сильну енергетику і здатна оберігати. Як окрему людину, так і всю оселю.

 Зустріч жіночого клубу була не тільки корисною, але й дуже приємною. Учасниці працювали дуже старанно, тому й вироби вийшли вдалими. Кожна лялька одержала ім’я: їх називали на честь бабусь, матусь, сестричок та подружок.

Цікаві та захопливі майстер-класи під час засідання клубу «Чарівність» проходять кожної середи о 14:00 годині, за адресою: вул. Перспективна, 14.

1 Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.